Jak na výměnu toalety

Toaletní systém má několik částí a komponentů. Prvním krokem u instalace nové toalety je demontáž staré záchodové mísy. Postup bude záviset na tom, zda instalujete závěsné nebo stojící WC.

Demontáž WC

Nejdříve je nutné uzavřít rohový ventil a vypustit splachovací nádrž. Je třeba uvolnit šrouby a rozřezat silikon. „Při stojícím WC odmontujte splachovací trubici a mísu odpojte od připojovacího hrdla. Závěsné WC stačí po uvolnění šroubů pouze vytáhnout. Nezapomeňte ale na důkladné odstranění zbytků silikonu a odmaštění povrchů,“ radí Marcela Bínová, odbornice z oddělení koupelen a sanity v projektových marketech Hornbach.

Montáž klasického stojícího WC

Stojící WC je nejběžnějším typem toalety. „Montuje se na podlahu, a proto je důležité dbát na to, aby bylo veškeré šroubení a těsnění během instalace správně dotaženo. Chybné těsnění by totiž mohlo způsobit únik vody. Stojící WC zvládnete vyměnit sami za přibližně 3 hodiny,“ říká odbornice.

Jako první je potřebné zabezpečení protihlukové izolace na podlaze. Toho dosáhnete nalepením montážní pásky na spodní hranu záchodové mísy.

Na zádní stranu mísy připevněte novou přípojku splachovací trubice. Splachovací trubku natřete na konci mazadlem a zasuňte ji až na doraz do spojky.

Následuje změření výšky splachovací trubky. Výšku měřte od podlahy až do místa napojení na splachovací nádrž. Splachovací trubku zkraťte na požadovanou délku, ale pouze do té míry, aby se dalo dobře otevírat toaletní prkénko.

Poté přišroubujte splachovací trubku k splachovací nádržce a WC na ni následně napojte.

Vyměňte připojovací hrdlo odpadové roury.

Záchodovou mísu dobře vycentrujte a na podlaze udělejte tužkou vnější obrys. V případě, že nové WC nezapadá do otvorů po tom předešlém, staré otvory zasádrujte a vyvrtejte nové. Do nových otvorů vložte hmoždinky a našroubujte upevňovací úhelníky.

WC nasaďte na upevňovací úhelníky, připojovací hrdlo nasaďte na přípoj toalety a znovu mísu vycentrujte.

Toaletu přišroubujte na upevňovací úhelníky.

Když všechno sedí, otevřete ventil splachovací nádržky a spláchněte. Zároveň zkontrolujte, jestli jsou spojení dobře utěsněná a nedochází k úniku vody.

Posledním krokem montáže mísy je nanesení těsnicího silikónu na místo styku s podlahou.

Montáž závěsného WC 

Závěsné toalety jsou elegantní a čím dál oblíbenější. „Je to také díky vizuálnímu zakrytí vodovodních částí toalety. Jestliže měníte stojící WC za závěsné, budete muset v první řadě vybudovat předstěnový prvek,“ upozorňuje Marcela Bínová. Výhodou závěsné toalety je možnost nastavení výšky mísy podle potřeby. Tuto možnost ocení především vyšší nebo méně pohybliví lidé.

U nového WC změřte nejdříve zástrčnou hloubku závitových tyčí, které našroubujete do stanovené velikosti.

Poté změřte potřebnou délku připojovacího hrdla a splachovací trubky. Obě zkraťte na požadovanou délku, a hrany obruste brusným papírem.

Připravené trubky teď můžete nasunout na WC.

Před připevněním toalety na zeď je potřebné aplikovat protihlukovou izolaci. Můžete použít protihlukovou desku (protihluková sada) nebo zoubkovanou rychlomontážní pásku.

Nyní lze WC nasadit na závitové tyče a přišroubovat.

Splachovací nádrž můžete v této fázi opět napustit.

Nakonec vyspárujte těsnicím silikonem prostor mezi zdí a WC.

Montáž WC prkénka

„Toaletní prkénko se může mírně lišit výrobek od výrobku, a tím i jeho montáž. Nemusíte se však ničeho obávat. Samotná montáž je velice jednoduchá a zabere pouze pár minut,“ vysvětluje odbornice z Hornbachu. Do předurčených otvorů nejdříve vložte hmoždinky, do kterých zastrčíte držáky. Na držáky upevněte WC prkénko. Když bude prkénko sedět přesně, stlačte aretaci a sedadlo opět sejměte. Držáky dobře dotáhněte a nasaďte na ně zakrývací rozety. V posledním kroku jen nasaďte toaletní prkénko a nechte jej zapadnout na držáky.

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry