V Karlovarském kraji získalo certifikát Regionální potravina 9 producentů

Již tradičně proběhlo předání certifikátů Regionální potravinaKarlovarském kraji. V krajské soutěži získalo ocenění celkem 9 producentů. Mezi oceněnými produkty jsou jak masné a mléčné výrobky, tak i pekařské a cukrářské výrobky či nápoje. Předání certifikátů proběhlo v rámci Svatováclavského vinobraní na hradě Loket.   

Více jak 80 produktů, které se do soutěže Regionální potravinakraji přihlásilo, posuzovala hodnotitelská komise na základě komplexních parametrů a zároveň se soustředila na vazbu k danému regionu, kvalitativní charakteristiky, složení samotného výrobku a samozřejmě na senzorické vlastnosti. Komise posuzovala produkty celkem od 17 výrobců. 

Vítězům soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje poblahopřáli za Státní zemědělský intervenční fond ředitel Regionálního odboru SZIF Ústí nad Labem Karel Sekáč a náměstek ministra zemědělství Jiří Šír.

Komise navrhla ocenění Regionální potravina těmto výrobkům a producentům:

 

Kategorie: Výrobek a výrobce:
1. Masné výrobky tepelně opracované Krušnohorská pečeně

Roman Krčma, Karlovy Vary

2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy HOVĚZÍ – svíčková

Statek Hlinky

3. Sýry včetně tvarohu Adam

STATEK BOR ZEOS

4. Mléčné výrobky ostatní Děpoltovické bio máslo

Ing. Jiří Kubernát, Děpoltovice

5. Pekařské výrobky včetně těstovin Bezlepkový veganský jablečný koláč

Markéta Pavelková, Loket

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Pařížský dort

Jana Bystřická, Nová Role

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje PŠENIČNÝ SPECIÁL 11º

Pivovar PERMON

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě Žlutická sušená ŘEPA červená CHIPSY

REGENT PLUS Žlutice

9. Ostatní Podestýlková vejce

Zephyr Františkovy Lázně

 

Jiří Kubernát z Děpoltovické farmy, která je zaměřena na ekologickou výrobu v oblasti živočišné výroby a která získala ocenění za své bio máslo, uvedl Zisk ocenění mě velmi potěšil a vážím si ho. Beru to jako odměnu za naši tvrdou práci. Zároveň je to pro nás přínosné i z praktického hlediska. Díky publicitě s tím spojené nás objeví noví lidé, přijdou si koupit máslo a rovnou zkusí i nějaký další výrobek z našeho sortimentu. Také nám to dá plusové body, když žádáme o dotaci. A samozřejmě nás to i zahřeje na srdci.

Regionální koordinátor ze společnosti F E S T I N G, s. r. o., řekl „Velmi nás těší stále rostoucí zájem o soutěž, letos se nám přihlásilo velké množství výrobků, dokonce více než v minulých letech. Je zde i značné množství zcela nových výrobců, kterým se také podařilo vyhrát. Konkurence byla veliká, ale vyhrát může bohužel jen jeden.

Značku Regionální potravina můžou získat producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. V současné době je oceněno 517 produktů od 371 výrobců. Podrobnosti o soutěži jsou dostupné na webových stránkách regionalnipotravina.cz.

 

Oddělení tiskové SZIFSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy