Návrat k přírodě - nový trend cottagecore je ztělesněním zdravého venkovského životního stylu, který volá po pomalejším způsobu života

Cottagecore trend

Nový trend cottagecore volá po návratu k přírodě

 Kuchyně našich babiček – útulné, praktické a často skromné místo, kde se už od rána vařilo a peklo, aby bylo do oběda hotovo. I když dnes máme pocit, že kuchtěním nechceme strávit celý den, není na škodu si připomenout kouzlo klidu, harmonie a pohody. Právě nový trend cottagecore je ztělesněním zdravého venkovského životního stylu, který volá po pomalejším způsobu života a návratu k přírodě.

Srdce domova tehdy tvořila především kuchyně a jídelna . Zde se pravidelně scházela celá rodina, aby poobědvala u prostřeného stolu. Nelze se tedy divit, že se právě v těchto místnostech vyskytuje cottagecore nejčastěji. Zrcadlí se v použitých materiálech, barvách i doplňcích.

 

Jako u babičky

Typické je pro něj využití rustikálního nábytku, kovových úchytů i romantických doplňků. V každé cottegacore kuchyni nechybí nábytek z masivního dřeva, porcelánové nádobí a doplňky z textilu či proutí. Převládají světlé tóny v bílé, smetanové nebo barvě slonové kosti, které se doplňují jemnými pastelovými odstíny. Neméně důležitý je i výběr spotřebičů. Na trhu se dnes dají koupit stylové varné desky, ale i ostatní vestavěné nebo klasické spotřebiče v rustikálním designu. Velmi oblíbené jsou také masivní keramické dřezy s baterií, které do místnosti vnesou to pravé kouzlo anglického venkova. 

Ani s praktičností si lámat hlavu příliš nemusíte. Otevřený prostor vybízí k jeho plnému využití. Hrnce, pánve i talíře stojí vystavené v horních skříňkách, skleničky jsou připraveny na policích a okenní parapety lemují květináče s bylinkami.

Do posledního detailu

Obsah obrázku stůl, interiér, dřevěné, několik  Popis byl vytvořen automaticky Cottagecore je trend, který pracuje s detaily. Zapomínat proto nesmíte ani na prvky, které dodají interiéru tu pravou romantickou atmosféru. Otevřeným prostorům sluší originální talíře, ozdobné kořenky nebo bohatá květinová aranžmá. I taková maličkost, jako je dřevěné prkénko, korková mísa či chlebník, však dokáže hotové zázraky.

 

Myslete také na jídelní prostor. Stůl z masivního dřeva s rustikální vázou s čerstvě natrhaným lučním kvítím se bude v kuchyni dokonale vyjímat. Blízkost k přírodě je viditelná i na talířích, hrnečcích nebo miskách. Ani v tomto případě se ale minimalismus nenosí. Více než jednoduchý porcelán uspěje nádobí s různými vzory a barvami ve vintage stylu.

Návrat k přírodě

Trend cottagecore se vepsal také do designu kolekce porcelánového nádobí německé společnosti Villeroy & Boch. Inspirována ranními procházkami v romantických růžových zahradách vytvořila porcelánka dekor s názvem Rose Garden, který zachycuje měnící se odstíny anglických růží v jemných akvarelových vzorech na čistě bílém prémiovém porcelánu.

 

Všestrannost kolekce se vyznačuje nadčasovým designem s čistými liniemi, jemnými přechody a promyšlenými tvary, které společnost s 270letou tradicí převzala ze své původní kolekce For Me. Designéři při její výrobě mysleli především na to, aby jednotlivé kousky byly nejen mezi sebou, ale i v rámci dalších kolekcí snadno kombinovatelné. Vedle květinových motivů proto nabízí i čistě bílý nebo jemně růžový porcelán, prostírání, svíčky či skleněné vázy. 

Díky prémiovému materiálu je série Rose Garden vhodná pro každodenní použití. Kvalitní glazura umožňuje pravidelné mytí v myčce nádobí i ohřívání v mikrovlnné troubě. Odolná je také vůči popraskání či rozbití. Proto vám při správné péči vydrží stejně dlouho jako nádobí vašich babiček a prababiček.  

zdroj:

Potten & Pannen – Staněk   www.pottenpannen.cz

Jitka Vondroušková

Víceleté zkušenosti má Jitka Vondroušková z letectví a cestovního ruchu, turismu i administrativy ve státní správě a soukromém obchodním sektoru.

Autorství a editace pro Kurzy.cz a Bydlet.cz od února 2022. Zájmy cestování, zvířata, příroda a životní prostředí, četba a hudba.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry