Průzkum Zonky: Téměř 13 % Čechů plánuje v létě vylepšovat svoji zahradu. Kromě zahradního nábytku nebo pergoly mají lidé zájem také o budování skleníků. Chtějí levnější zeleninu a být víc soběstačnější

budování skleníku, průzkum Zonky Airbank

Podle aktuálního průzkumu Zonky plánují Češi během léta vynaložit větší výdaje (více než 10 tisíc korun) zejména na dovolenou, rekonstrukce svých domovů nebo na změnu způsobu vytápění. Výsledky průzkumu prozrazují poznatky klientů.

Hned po výše zmíněných účelech, na co hodlají Češi vydat během června až září více než 10 tisíc korun, se 12,5 % oslovených chystá zvelebovat a vylepšovat své zahrady, a to pořízením nových strojů nebo zahradního vybavení. Konkrétněji účastníci průzkumu zmiňovali především novou pergolu, zahradní nábytek, zahradní traktor na sekání trávy, anebo třeba skleník.

Podívali jsme se proto, pro jaké účely plánují použít své půjčky klienti Zonky. I když jsou úvěry od Zonky bezúčelové, někteří klienti s námi přesto rádi sdílejí důvody, na co a proč si chtějí půjčit. Díky tomu jsme zjistili, že už v průběhu letošního jara často žádali o půjčky právě na vybudování skleníků pro pěstování zeleniny. Od těchto klientů zároveň také víme, že hlavním důvodem, proč nad výstavbou skleníků přemýšlejí, je současná ekonomická situace a snaha o co největší soběstačnost.

Tady je autentická zpráva od jednoho klienta z letošního jara, který si bral půjčku právě na skleník. Tuto zprávu klient napsal k žádosti o půjčku:

„Kvůli velkému zdražování potravin jsem se rozhodl pořídit si na zahradu skleník. Dříve nebyl důvod, proč něco pěstovat, teď se ale situace změnila. Abych ušetřil, plánuji si vypěstovat vlastní zeleninu, hlavně okurky, rajčata a papriky, které jsou velmi drahé.“

Průzkum pro Zonky provedla agentura IPSOS v květnu 2022 na vzorku 825 lidí ve věku 25 až 50 let.

 Zdroj: Airbank, ZonkyNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Bydlení rubrika