Kolekce WINX Lounge od společnosti RIM CZ získala ocenění Nábytek roku

RIM CZ, 14.10.2022

Ani tento rok výrobci a designéři nepřišli o vyhlášení ocenění Nábytek roku, kterou uděluje Asociace českých nábytkářů. Společnost RIM CZ přihlásila do letošního klání dvě kolekce od rakouského designéra Kaie Stanii. Odborná porota vybrala sedm nejlepších návrhů. Mezi ně patří i kolekce WINX Lounge od společnosti RIM CZ. Ocenění za výjimečně zdařilý design si osobně převzala projektová manažerka Eliška Sedláčková

 

Porotu zaujala i kolekce EDGE

Prvním želízkem v ohni byla kolekce židlí a křesel s názvem EDGE. Sezení určené do konferenčních místností, kaváren i k baru. Hravě zvlněné čalounění podtrhuje neformálnost a dává tušit, že při sezení zapomenete na čas. EDGE se sice mezi finálové výrobky neprobojovala, ale i tak získala titul NOMINACE na ocenění Nábytek roku 2022.

 

Křesla, ze kterých se nechce vstát. Takto lze označit kolekci křesel Winx Lounge, které navazují na konferenční křesla Winx. Zaujmou elegantními tvary, díky nimž zapadnou do různorodých komerčních i privátních prostor. Odborná porota vyznamenala kolekci oceněním Nábytek roku 2022 za výjimečně zdařilý design. „Nově jsme kolekci doplnili o pérovou podnož, která křeslům dodává maximální pohodlí,“ přestavuje Michal Hotmar z RIM CZ.

 

Otrokovická společnost je pravidelným účastníkem soutěže. Například v minulém roce získala ocenění za kancelářskou židli Muuna, která se hodí do jakéhokoliv interiéru. Na rozdíl od jiných kancelářských židlí nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama,“ doplňuje Michal Hotmar.

 

Představení kolekcí WINX LOUNGE a EDGE

 

Křesla WINX LOUNGE

Slovo pohodlí reprezentuje křesílka Winx. Pro křesla Winx Lounge jsou typické oblé tvary a prostorný sedák, který nabádá k příjemnému posezení. Typická je i rozměrná hlavová opěrka nabízející soukromí během telefonování. Pohodlně se usaďte do ušáku nebo si přehoďte nohu přes nohu v jiném z křesel z této kolekce. Důraz je kladen na hru materiálů a barev.

 

Kolekce Edge

Pro kolekci Edge, kterou navrhl designér Kai Stania, je vlastní ležérnost a elegance. Hodí do neformálních prostorů kaváren, hotelů ale i kancelářských místností. Čtyř a pěti ramennou podnož pro křesla a židle s područkami a inovovanou dřevěnou podnož pro barovou židli lze využít i během práce na home office.

 

Předání ocenění NÁBYTEK ROKU 2022 proběhlo v rámci zahájení jarního veletrhu FOR INTERIOR

Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem. Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace je významným partnerem pro instituce státní správy v zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

RIM CZ

Společnost RIM CZ a.s. vznikla v roce 1991 v Otrokovicích nedaleko Zlína. Zabývá se výrobou kancelářských židlí a nábytku, který podléhá přísným nárokům na ergonomii sezení. Slogan „Pro zdravé sezení“ je podložen intenzivním výzkumem ergonomie a firma se tak snaží kultivovat a ozdravovat kancelářské prostředí firem.

Na vývoji produktů spolupracují s českými i zahraničními designéry, jsou držitelem ocenění Red Dot, German Design Award a Good Design za produktový design.

Více informaci na: www.rim.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry