Šetřete, ale ne na své kondici - Můžete být úsporní i fit zároveň

Redakce, 17.10.2022
Šetřete, ale ne na své kondici - Můžete být úsporní i fit zároveň


Pojďme se tedy podívat na možnosti, jak být fit a přitom nenabourat svůj napnutý rozpočet:

Víc choďte

Chůze je skvělým a nenáročným způsobem, jak se pravidelně hýbat a šetřit. Zkuste alespoň část cesty do práce nebo za pochůzkami absolvovat pěšky místo autem nebo tramvají. Nejenže se nenásilně rozhýbete, ale dopřejete si tak prostor pro vnímání přítomného okamžiku a zklidnění uspěchané mysli. Možná si i všimnete, že podzim je vlastně docela hezký a přináší spoustu barev.

Zkuste amatérskou ligu

Pokud máte rádi dynamičtější aktivity a ideálně ve skupině, zvažte členství v amatérské lize. Například Vaše liga vám za cenu průměrného oběda v restauraci měsíčně zprostředkuje 4 zápasy s parťáky stejné úrovně. Můžete poměřit své síly ve squashi, badmintonu, tenise nebo ping-pongu. Nejen že si dáte do těla, budete se posouvat v žebříčku, ale poznáte tak i nové přátele.

Domácí trénink plánujte

Rozhodli jste se cvičit doma? S širokou nabídkou online lekcí jógy, posilování nebo tance to dnes není problém. Co obvykle selhává, je motivace a pravidelnost. Nezapomeňte si proto i tréninky v domácím prostředí napsat do diáře a chovejte se stejně, jako byste na ně docházeli do studia. Žádné rušení lekce na poslední chvíli a mobil vždy zamknutý v “šatně”. Dětem a partnerům vstup zakázán.

Protein čerpejte z luštěnin

Chcete šetřit na jídle a nakupovat laciné potraviny s nadějí, že si s nimi tělo nějak poradí? Zbytečně! Domácí vaření je skvělou příležitostí k tomu, mít pod kontrolou svůj jídelníček, objevovat nové chutě a jejich kombinace. Otevírá se vám nový kreativní svět gastronomických zážitků! Věděli jste například, že luštěniny jsou skvělým a levným zdrojem bílkovin, vitamínů skupiny B, železa a vápníku? Že znáte jen hnědou čočkovou kaši nakyselo ze školní jídelny a upřímně ji nesnášíte? Co takhle zkusit červenou nebo žlutou čočku v indické kuchyni, cizrnu v receptech Středního východu nebo staročeskou pučálku z naklíčeného hrachu? Chutné, zdravé, za pár korun.

Výbavu pořizujte z druhé ruky

Potřebujete novou sportovní výbavu? Nebojte se podívat do specializovaných facebookových bazarů. Už dávno není třeba se bát použitého zboží a jeho kvality. Často zde můžete získat skvělé a téměř nové věci za výrazně nižší cenu. Navíc záruční doba platí i pro použité věci ve standardní délce 24 měsíců. Zajímavé kousky můžete objevit taky na výměnných akcích zvaných „swap“. Ten největší na světe proběhne 18. – 24. října 2022 v Pražské tržnici na akci První udržitelný obchoďák – více info ve facebookové události .

Nižší teploty doma pojměte jako otužování

Trendem posledních let, respektive zim, se stalo otužování. A to jsme ještě netušili, jak nám vzrostou účty za teplo. Nebojte, nemusíte se hned nořit do ledové řeky. Vašemu zdraví i peněžence prospěje i snížení teploty v domácnosti a vody ve sprše o pár stupňů. Upevníte tak odolnost vašeho imunitního systému a potrénujete i odolnost duševní. O to víc si pak můžete vychutnat vzácnější voňavou koupel ve vaně.

Buďte kreativní a hledejte nové, hravé cesty, jak si užívat radostí života, pečovat o sebe a zbytečně přitom neutrácet. Zkuste tuto nutnost brát jako dobrodružnou výzvu!Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky