4 tipy, jak připravit domov na jaro

Zdroj: Hornbach

Také se vám stýská po rozkvetlých záhonech a hřejivém sluníčku? Pohled přes čistá okna tento zážitek ještě umocní. Dříve než se pustíte do čištění oken, dobře je zkontrolujte. Zimní povětrnostní podmínky jim totiž mohly dát pěkně zabrat, proto se ujistěte, zda jsou okenní rámy a těsnění v pořádku. Následně se lze pustit do mytí.

Zkontrolujte a umyjte okna

Pokud vás mytí oken vyloženě nebaví, pořiďte si vysavač na okna, jež vám s tímto úkolem pomůže. Jde o automatickou stěrku s masivnější rukojetí jejíž součástí je nádobka na odpadovou vodu. „Čistič oken je univerzální pomůckou, kterou lze použít na mytí klasických i střešních oken, zrcadel, sprchových koutů, dlaždic i menších okenních tabulek a parapetů,“ říká David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach.

Zorganizujte nepořádek

Odborníci tvrdí, že důkladný jarní úklid pozitivně ovlivňuje naše psychické zdraví. Dobře zorganizovaná domácnost dovede snížit stres a depresi, a zároveň udrží prostor čistý a uspořádaný. Jarní úklid s sebou přináší třídění a odstraňování věcí. Pokud jsou nepotřebné věci v dobrém stavu, nevyhazujte je, ale někomu podarujte. Rodin v nouzi je bezpočet a každá pomoc je vítaná. Příchod teplejšího ročního období je také dobou, kdy přijde na řadu slabší oblečení i peřiny. Ke skladování sezonního oblečení, peřin či bytových doplňků jsou ideální úložné boxy a organizéry. Ušetříte místo a získáte lepší přehled.

Vyčistěte okapy

Okapy by se měly čistit ideálně koncem podzimu – pro správný odtok vody během zimy. Jinak může voda v okapech zamrznout a poškodit je. V lepším případě k poškození nedojde, ale na jaře s tím bude o to více práce. Čištění okapů pomocí fukaru na listí je nepraktické a málo efektivní. Jednou z možností je čištění zahradní hadicí. I to má však své nevýhody. „Nejlepším způsobem vyčištění okapů je využití vysokotlakého čističe s prvky pro čištění potrubí a okapů. Speciální tryska pro okapy má vysokotlaké paprsky namířeny dozadu. Ty jí umožní špínu z okapů vytlačit. Snadno, rychle, a hlavně efektivně odstraníte z okapů všechny nečistoty, které tam po zimě zůstali,“ vysvětluje specialista.

 

Připravte terasu na sluneční dni

Snad nic se nevyrovná začátku dne se šálkem ranní kávy na terase. Po dlouhé zimě bude nutné terasu na jarní posezení nejdříve připravit. Začněte zahradním nábytkem, jež jste před zimou zazimovali. Očistěte jej a zbavte prachu. U umělého nábytku nemusíte být s vodou opatrní, pozor ale při čištění dřevěných nebo ratanových kousků. „Na plast použijte speciální prostředky pro plast a umělý ratan. Dřevo a WPC vyžadují použití přípravků se zvlhčujícím účinkem. Prostředky pro tyto povrchy bývají na bázi přírodních surovin. Při čištění se odstraní přilnavé nečistoty a odlupující se staré nátěry,“ upřesňuje David Benda z Hornbachu.

Nezapomeňte ani na umytí terasové podlahy. Ideální je použít vysokotlaký čistič. „Terasy z kompozitu čistěte ve směru drážek ze vzdálenosti zhruba 30 cm. Na beton a keramickou dlažbu použijte rotační hlavici. Rotující tryska očistí požadovanou plochu a kryt čističe zabrání, aby vás odrazená voda ušpinila. Na dřevěné nebo kamenné terasy lze použít čistič s prostředkem pro dřevěné a kamenné podlahy,“ hovoří odborník a dodává „Pokud jste milovníkem grilování, připravte na sezonu také gril. Rošty nejdříve nastříkejte čisticím přípravkem a nechte pár minut působit. Poté je umyjte buď ručně nebo vysokotlakým čističem.“

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky