Zásoby plynu v Česku k 5.3. klesly na svá letošní minima - zásobníky jsou naplněné z 56 %


Zásoby plynu v Česku za posledních 6 dnů klesly o 3,07 procentního bodu

komodity

 

Ze statistiky týkající se zásob plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 82 dnů. Při zohlednění zimní spotřeby pak 47 dnů. Pokud by se zásoby měly využít v zimním období pouze pro domácnosti, vystačily by na 181 dnů.

Plnění zásobníků zůstává nevýrazné, poslední dny se pohybuje na úrovni cca 0,16 GWh. Ohledně spotřeby možno zmínit, že dle posledních dat dosáhla 158,4 GWh/den.

Zásobníky byly k 5.3. naplněny z 56,16 %, resp. činí 20 705 GWh plynu (kapacita zásobníků dosahuje celkem 36 856 GWh).

Prakticky naplněnosti dosáhly zásobníky v polovině listopadu, od té doby dochází převážně k poklesu. Zmínit možno, že největší kapacitou zásobníků disponuje RWE Gas Storage s objemem 28 870 GWh. Jejich naplnění se nyní pohybuje na zhruba 60,60 %.

Zdroj: zasobyplynu.cz


Zmiňované údaje k 5.3. jsou pouze orientační, výpočet vychází z veřejně dostupných dat.

 Zdroj dat: Gas Infrastructure Europe - AGSI+

Jitka Vondroušková

Víceleté zkušenosti má Jitka Vondroušková z letectví a cestovního ruchu, turismu i administrativy ve státní správě a soukromém obchodním sektoru.

Autorství a editace pro Kurzy.cz a Bydlet.cz od února 2022. Zájmy cestování, zvířata, příroda a životní prostředí, četba a hudba.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Energie