Na Ostravsku stoupla i přes finanční krizi spotřeba teplé i studené vody

Spotřeba teplé i studené vody v bytech, které spravuje ostravská společnost Správa investic a nemovitostí (SIAN), i přes finanční krizi neklesá. Meziročně dokonce mírně stoupla. Správa investic a nemovitostí je největším specialistou na investiční nemovitosti v Moravskoslezském kraji.

Z dat společnosti SIAN ze zhruba 700 bytů vyplývá, že v roce 2021 byla průměrná spotřeba studené vody 39,1 kubíku, teplé vody pak 24,3 kubíku na bytovou jednotku. V roce 2022 byla dokonce průměrná spotřeba teplé i studené vody zhruba o dvě procenta vyšší, a to přes veškeré apely na šetření. Lidé průměrně na bytovou jednotku spotřebovali 39,8 metru krychlového studené vody a 24,9 metru krychlového teplé vody.

„Osobně mě to překvapilo. Čekal jsem, že bude spotřeba teplé i studené vody nižší, a to znatelně, protože šetření kvůli válce na Ukrajině a finanční krizi bylo ve společnosti silné téma,” komentuje data ředitel společnosti SIAN Jakub Vysocký.

„Apelujeme samozřejmě na to, aby naši nájemníci nakládali se zdroji úsporně. A to nejen s vodou, ale i s teplem,” zmiňuje Jakub Vysocký.

Na vodě v bytě se dá šetřit mnoha způsoby. Problematické mohou být například slabě kapající kohoutky nebo protékající toalety. Mezi další možnosti, jak šetřit vodou, patří například také mytí nádobí v myčce místo mytí pod tekoucí vodou, sprchování místo koupání ve vaně či praní v pračce na plnou kapacitu.

„Ušetřit se dá například díky perlátorům, které zajišťují provzdušnění vody a tím pádem souvislý vodní proud vody mísené se vzduchem, díky kterému je pak možné se například sprchovat stejnou dobu, ale s poloviční spotřebou,” dodává Jakub Vysocký.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy