Péče o zahradní nábytek prodlouží jeho životnost
 

Zahrada je bezesporu místo, kde v teplých měsících chceme trávit co nejvíce času. Ať už jde o relax s rodinou nebo populární práce na home office, neobejdeme se bez zahradního nábytku. Správně vybraný a udržovaný nábytek může udělat ze zahrady místo, které nebudete chtít opustit. Níže se podíváme na to, jak správně zahradní nábytek vybrat a jak se o něj starat, tak aby sloužil co nejdéle.

 

Výběr zahradního nábytku

Primárním faktorem, podle kterého nábytek vybírat, je materiál, ze kterého je vyroben. Tradičním a přírodním materiálem je dřevo. To dodá vaší zahradě rustikálnější a přirozený vzhled. Z kovu a hliníku se vyrábí zahradní nábytek moderního vzhledu a mnoha barev. Hliník je lehký a odolává korozi. Nerezová ocel má dlouhou životnost a kov je celkově velmi odolný vůči povětrnostním vlivům. Plastový nábytek je levný, lehký a snadno přenosný, ale nevýhodou je jeho nižší odolnost a nedodá zahradě luxusní vzhled. Další volbou je syntetický ratan nebo polyratan, jehož velká výhoda je odolnost vůči UV záření, vlhkosti a teplotním výkyvům.

Dalším důležitým krokem při výběru zahradního nábytku je určit způsob, jakým bude prostor zahrady využíván. Existuje mnoho variant, které je třeba promyslet. Na zahradu je možné umístit jídelní stůl a židle pro venkovní stolování, lehátka pro odpočinek nebo k bazénu, posezení kolem ohniště nebo křesílka se stolkem pro odpolední čaj a kávu. Je třeba mít na paměti dostatek místa pro pohodlný pohyb a udržení vzdušného venkovního prostoru.

 

Péče o zahradní nábytek

Aby nábytek vydržel co nejdéle funkční a estetický, je nutné se o něj pravidelně starat. Hlavní zásadou péče o zahradní nábytek je čištění a ochrana před extrémními povětrnostními podmínkami. Je třeba používat vhodné čisticí prostředky podle typu materiálu zahradního nábytku. V chladných měsících a během trvalých dešťů je vhodné nábytek zakrýt nebo uložit na suché místo. Tímto způsobem se prodlouží životnost nábytku a udrží se jeho původní vzhled. Jakmile je tedy nábytek na zahradu finálně vybrán, následuje další krok v podobě správného nastavení péče. Níže uvádíme několik základních tipů. 

 

Pravidelné čištění je základ

Prach a nečistoty se odstraňují hadříkem nebo houbou a vlažnou vodou. Nábytek ze dřeva se čistí speciálním čistícím prostředkem pro dřevo a je třeba ho pravidelně ošetřovat nátěrem.

 

Skládejte

V zimních nebo deštivých dnech je třeba uložit nábytek do suchého a stinného místa, například do garáže nebo sklepa. Skladování nábytek ochrání před nepříznivými povětrnostními vlivy a prodlouží jeho životnost. Dále existují různé nepromokavé přehozy nebo pláště, které lze použít, aby nábytek lépe odolával vlhkosti a UV záření.

 

Každoroční údržba se vyplatí

Pravidelná kontrola stavu nábytku a provádění menších opravy, jako je utažení šroubů nebo nátěry je nutnost.

Využití zahradního nábytku nabízí také developerské projekty z portfolia investičního fondu ČSNF SICAV, a.s. na předzahrádkách v REZIDENCI KOLOVRATY a KRÁLOVSKÝ STATEK KARLŠTEJN nebo v REZIDENCI U MLÝNA v Královicích, kde jste ještě obklopeni přírodou a vlastním rybníkem. Ve spolupráci s partnerskou společností Bonami je možnost v rámci benefitu nakoupit zahradní nábytek v e-shopu za výhodných podmínek nebo si nechat udělat návrh včetně realizace od profesionálního designéra.  

 

 Fotografie Bonami a ČSNF

________________________________________________________________________

Disclaimer:Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.  

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2 b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https: www.avantfunds.cz 

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy neboveřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.   

Pavlína Římalová

Projektová manažerka ČSNF Group

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za komorní developerské projekty a design interiérů všech realizovaných developerských projektů. Má na starosti projektové řízení malých developerských projektů, komunikaci a budování vztahů s dodavateli, stavebními firmami, výběr a objednávky materiálů i služeb. Podílí se mimo jiné na organizaci firemních eventů a na provozu společnosti.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Okénko bydlení