ETA připravila rekordní počet novinek na předvánoční trh

Rubrika: Technika
Vladimír Urbánek (Kurzy.cz), 5.10.2004

ETA a. s. připravila na předvánoční trh 83 novinek

Je to největší počet v historii firmy

Tisková zpráva č. 11/2004

            V posledních čtyřech měsících roku dosahuje ETA a. s. cca 45 % celoročního objemu tržeb. Je tomu tak proto, že malé elektrické spotřebiče patří mezi tradiční vánoční dárky. Tržby v předvánočním období však nepřicházejí samy. Zájem velkoodběratelů i přímých spotřebitelů je třeba upoutat vhodnou nabídkou. Proto ETA již od počátku roku připravuje a zavádí do prodeje nové výrobky. Letos je to 83 nových typů, což je největší počet v historii firmy. Většina výrobků je již v prodeji zbývajících 35 modelů naběhne v průběhu nejbližších měsíců. Nabídka je okořeněna řadou originálních produktů jako je např.gril pro přípravu gyrosu, plně automatická pekárna chleba pro gurmány, inteligentní kuchyňské váhy, které samy spočítají kalorickou hodnotu stravy a další.

            Zvýšená inovační aktivita vyplynula z nové strategie firmy v této oblasti. Vedle tradičních produktů pro kvalitní úklid a vaření nabízí nyní ETA svým zákazníkům stále více produktů z oblasti péče o zdraví, zlepšení komfortu bydlení a bude vstupovat i do dalších segmentů, které dříve neměla v nabídce. Letos začala společnost dodávat na trh 13 nových druhů výrobků. Z uvedených oblastí to jsou klimatizační jednotky, halogenové ohřívače, ventilátory, kuchyňské váhy, masážní vany a elektrické dečky. Ze skupiny kuchyňských spotřebičů se zavádějí do prodeje netradiční výrobky jako pekárny chleba, popkornovač, rotisserie (svislý gril na gyros, kebab, špíz …) a elektrický nůž. Z dalších skupin domácích spotřebičů začíná ETA prodávat zastřihovač vlasů, žmolkovač a el. sušák na boty.

            Velká část novinek z uvedených 83 nových typů se týká již prodávaných druhů výrobků. Obnovují nebo rozšiřují jejich nabídku. Nejvíc nových výrobků je ve skupině kuchyňských spotřebičů - celkem 32 novinek. Z nich nejvíce připadá na nejprodávanější elektrospotřebič v ČR – rychlovarné konvice. ETA letos dodá na trh 13 nových modelů. Dále se zavádí 5 nových modelů mikrovlnných trub, 5 typů šlehačů a další kuchyňské přístroje. 10 novinek je ze skupiny výrobků na úpravu vlasů atd.

            Nosným programem společnosti ETA jsou však stále vysavače prachu. Vzhledem k jejich složitosti má zde inovace delší frekvenci a životnost výrobku je víceletá. Horkou novinkou jsou proto i 4 modely podlahového vysavače TRINO, s novým originálním designem, které byly dány do prodeje loni v prosinci. V průběhu letošního roku přibudou další 4 modely podlahových vysavačů a jeden akumulátorový vysavač pro rychlý úklid. Celková aktuální nabídka „luxů“ překračuje 20 typů a provedení. Vysavače prachu se podílejí téměř polovinou na celkových tržbách firmy a víc jak polovina se jich exportuje.

Ing. Radim Klepetko

obchodní ředitel

Názory na článek  ETA připravila rekordní počet novinek na předvánoční trh
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Technika