Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 413

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Analytička IEA: Prodlužovat životnost jaderných elektráren je důležité

19.2.2019

Pokud se nebude ve světě prodlužovat životnost jaderných elektráren, naroste produkce emisí, míní ředitelka divize Mezinárodní energetické agentury (IEA) Laura Cozziová.

Zjistit se toho dá dost: vlastnictví nemovitosti, velikost parcely, připojení na kanalizaci i vytápění...

19.2.2019

Jak je velký pozemek, na kterém leží váš vysněný dům? Jaké vytápění má sousední bytovka a z čeho je postavená? Kdo je vlastníkem nemovitosti a je vůbec napojená na obecní kanalizaci? To jsou otázky, které pálí nejednoho zájemce o nové bydlení.

Hypotéky: Záměr ČNB zlevnit předčasné splacení hypotéky může zvýšit sazby.

15.2.2019

Podle ekonomů vážně hrozí, že banky zvýší úrokové sazby. Reagují tak na to, že Česká národní banka zvažuje zlevnit předčasné splacení hypoték. Záměrem je ulevit lidem, kteří si berou hypotéku, ale vše se může paradoxně obrátit právě proti nim. Banky tv...

Jak opticky zvětšit byt: světlé barvy, prosklené plochy a odlehčený nábytek

15.2.2019

Sice se vám bydlí hezky, ale nemáte prostoru nazbyt? Nemusíte být špičkový designér, ani architekt, abyste si z bytu vykouzlili prostorné království. Přinášíme tipy, díky kterým si byt dokážete opticky zvětšit sami.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyInstalace garážových vrat, zdění či vyhloubení bazénu: které stavební činnosti lze provozovat při nízkých teplotách?

15.2.2019

Pro celou řadu stavebních úkonů je klíčová teplota vzduchu. Zatímco některé činnosti na stavbě lze provádět i v silných mrazech mimo takzvanou stavební sezonu, s jinými je téměř nezbytné počkat až na příchod jara či léta.

Zahrádkářská sezóna se blíží, jste na ni připraveni?

15.2.2019

S jarem přichází čas na velký úklid, ale také zahájení zahrádkářské sezóny a s tím spojené práce na zahradě. To znamená zastříhnutí dřevin, vertikulace neboli pročesání trávníku, hnojení, sázení apod.
Elektřina prudce zdražila. Do budoucna lze očekávat další zvyšování ceny

15.2.2019

„Výstavba nových jaderných bloků jde mimo trend evropské energetické politiky. Rozumnější je prodloužit životnost stávajících jaderných elektráren. Do budoucna bude nezbytné kompletně přepracovat státní energetickou koncepci a ve větší míře se zaměřit na.

S čím rozhodně počítat v době, kdy chcete žádat o hypotéku

15.2.2019

Povinné platby nad rámec splátky hypotéky Získání hypotéky je podmíněno sjednáním pojištěním nemovitosti, k tomu si (už dobrovolně) pravděpodobně budete chtít sjednat pojištění domácnosti, případně pojištění schopnosti splácet hypotéku.

Jak správně zabezpečit dětský pokoj

14.2.2019

Zařizování dětského pokoje neznamená jen výběr vhodné barvy na zeď, hezkého nábytku a doplňků, které perfektně ladí. Pozornost bychom měli věnovat také prevenci možných úrazů a nebezpečných situací, k nimž může nejen v pokojíčku dojít.

Kde ve vyúčtování za energie hledat prostor k úsporám (Video)

13.2.2019

Chcete platit méně za elektřinu nebo zemní plyn? Aleš Jelínek ze společnosti EGO energie na lednovém Investičním fóru vysvětlil, na kterou část faktury za energie je potřeba se zaměřit.Další investiční videa naleznete na stránce video.kurzy.czZdroj:.

Fikce souhlasu by mohla být v září, nový stavební zákon za dva roky, říká ministrině Dostálová

13.2.2019

Ministerstvo pro místní rozvoj odeslalo na konci ledna do připomínkového řízení věcný záměr nového stavebního zákona. Jaké změny přinese a jak bude vypadat povolovací praxe po jeho schválení? Jak dlouho bude trvat získat stavební povolení? Přijdou ještě..

Kritériem výběru spořicího účtu by neměla být jen výška úroků

13.2.2019

Úroky na spořicích účtech utěšeně rostou. Finanční instituce se totiž předhánějí v nabídkách na nejvýhodnější úrokovou sazbu. Hodně klientů podlehne řeči čísel, a tak neodolá 3% úroku. A mnohdy až po podpisu smlouvy si všimne, že vysoký úrok má své háčky.

Ceny českých nemovitostí se vyrovnají německým za 25 let, Francii doženeme již za 10 roků

13.2.2019

Tržní ceny nemovitostí v České republice se rychle přibližují bohatším zemím západní Evropy. Při pokračování průměrného růstu z let 2013 až 2017 dosáhnou rakouské úrovně v roce 2042 a německé v roce 2044. Vyplývá to z analýzy odborníků Expobank CZ.

Jak nešlápnout vedle při výběru sekačky?

12.2.2019

Výběr sekačky na trávu není úplně jednoduchou záležitostí. Aby nový zahradní pomocník opravdu vyhovoval všem představám a mohl svou funkci perfektně plnit řadu let, je třeba při jeho výběru zohlednit několik faktorů.