Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 414

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Co se sněhem na střechách?

11.2.2019

Česko v minulých týdnech pokryl sníh a podle předpovědí má sněžit i v nadcházejícím období. Na nejčastější otázky majitelů domů, jak si poradit s bílou zimou, aby sníh na střechách neznamenal nebezpečí, odpovídá Petr Kulhavý, technický manažer...

Muž odebíral sousedovu elektřinu. Připravil jej tím o 130 tisíc.

8.2.2019

Policisté odhalili muže z Chodova na Sokolovsku, který měl dva roky načerno odebírat elektřinu a způsobit tím škodu za 130 tisíc korun. Jeho odběr platil nic netušící soused.

Věcný záměr stavebního zákona je na světě, budeme čekat několik let na jeho schválení?

5.2.2019

Ministerstvo pro místní rozvoj poslalo poslední lednový den do meziresortního připomínkového řízení věcný záměr zcela nového stavebního zákona. Ministerstvo si dává čas na přípravu celého zákona až do roku 2021 ...

Chystá se nové snímkování Česka. Kdy budou fotit váš dům?

3.2.2019

Lidé z části západních, středních a severních Čech se již brzy dočkají nových fotek svých domovů. Chystá se totiž další kolo leteckého snímkování. Probíhat bude od pozdního jara do časného podzimu.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyStavební právo potřebuje revoluci, nutné jsou redukce a zjednodušení

1.2.2019

Nový zákon by měl zavést princip jednoho úřadu a jednoho rozhodnutí do 60 dnů. Nezbytná je redukce stupňů schvalování a dotčených orgánů, které se musí k záměru vyjadřovat. Zjednodušit se má dokumentace projektů, která je zbytečně detailní.

Wüstenrot poskytl loni úvěry za téměř 13 miliard korun

1.2.2019

Nejvyšší objem úvěrů za 26 let existence Wüstenrotu na českém trhu. Objem poskytnutých hypoték vzrostl o 50 procent. Podíl na trhu hypoték dosáhl v prosinci 11 procent Finanční skupina Wüstenrot poskytla v roce 2018 svým klientům.
SOVAK: Ceny vodného a stočného letos porostou v průměru o 3,2% na 88-90 Kč/m3

1.2.2019

Podle Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) ceny vodného a stočného v ČR pro tento rok porostou v průměru o 3,2% na 88-90 Kč za metr krychlový.Hlavním důvodem je růst inflace v loňském roce o 2,1%, růst cen energií a růst cen provozních...

Jak studenti vidí bydlení budoucnosti: Active House Award

31.1.2019

„Soutěž Active House Award dává každoročně studentům vysokých škol příležitost zamyslet se nad návrhy staveb různého zaměření. Letošní ročník potvrdil, že bydlení je jednou z nejtěžších disciplín v architektuře.

Daň z nemovitosti jako feudalistický přežitek? Stát se bez ní obejde, domácnosti její zrušení uvítají

31.1.2019

Něco málo přes deset miliard korun, tedy zhruba dvě desetiny procenta hrubého domácího produktu. Přesně tolik se každý rok vybere od majitelů na dani z nemovitosti. Téma je vždy aktuální na začátku roku, kdy s koncem ledna vyprší termín pro podání...

Myslete na jaro: jak na rozkvetlé parapety i balkóny

31.1.2019

Zima, mráz, sníh, nebo déšť a plískanice - takové je současné počasí, ale uběhne jen pár měsíců a máme tady jaro a s ním spoustu pučení a kvetení nejen v přírodě. A nic tak nepodtrhne krásu našeho domova jako okna s barevnými květy.

Nejde vám proud? Na novém webu zjistíte, kdy ho zase zapnou

31.1.2019

Společnost ČEZ Distribuce spustila novou stránku, na které zákazníci najdou informace, jestli na jejich adrese je hlášena nějaká odstávka či porucha, kterou energetici řeší, případně na něm mohou nahlásit, že jim proud nejde. Distributor si tak slibuje...

Úvěry na bydlení loni dosáhly rekordního objemu 232 miliard Kč

31.1.2019

Celkový objem nových hypoték a půjček na bydlení loni meziročně vzrostl o 15 miliard na rekordních 232 miliard korun. Nové hypotéky z toho činily 187 miliard, o rok dříve to bylo 174 miliard Kč.

Češi dnes utratí za řemeslníka o čtvrtinu víc než před dvěma lety

29.1.2019

Za řemeslné práce dnes Češi zaplatí v průměru o 27 % víc než v roce 2016. Hlavní příčinou růstu ceny zakázek je zdražování řemeslné práce, které je způsobeno zejména nedostatkem pracovní síly na trhu.

Informační modelování budov: koordinace jednotlivých částí stavby

28.1.2019

Jádrem informačního modelování budovy je detailní virtuální model stavby, který umožňuje její vizualizaci od prvního návrhu architekta až po hotový projekt. Jednou z prvních staveb, která alespoň z části s pomocí této metody vznikala, byl dnešní...