Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 417

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Začala topná sezóna: zkontrolujte proto topení

8.10.2019

Podzim s sebou přináší snižování venkovních teplot a ruku v ruce s tím i zahájení topné sezóny. Tu upravuje vyhláška č.194/2007Sb., která se týká bytových i nebytových prostor napojených na společný zdroj tepla.

dTest zjišťuje: jak v testech obstály sušičky prádla?

7.10.2019

Právě na sušičky se zaměřil nezávislý spotřebitelský časopis dTest, který u 20 nových modelů prověřil kvalitu sušení, účinnost kondenzace, obsluhu a další pro domácnosti důležité parametry...

Eurostat: České nemovitosti stále zdražují více než dvojnásobným tempem v porovnání s EU

7.10.2019

Růst cen nemovitostí v ČR ve druhém letošním čtvrtletí podle Eurostatu zmírnil. Meziroční tempo růstu zvolnilo z 9,6 procenta v prvním kvartále na 8,7 procenta. Česko se ruku v ruce s tím zároveň propadlo v pomyslném žebříčku Eurostatu dle právě tempa...

Nemovitosti v EU dál svižně zdražují - pomáhají především levné peníze

7.10.2019

Podle dnes zveřejněných údajů Eurostatu se ceny bytů ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšily v celé Unii i v eurozóně o 4,2 %. Růst cen bytů je stále výrazně vyšší než inflace, takže jen potvrzuje fakt, že se inflace realizuje někde jinde než přím...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyČeši v rámci rekonstrukce rádi mění dispozice bytů, myslí i na ekologii

7.10.2019

Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií.

Topná sezóna se mnohým prodraží. Ušetří ti, kteří topí dřevem

6.10.2019

Začíná topná sezóna a některá topiva, jako třeba uhlí, silně zdražují. Na druhou stranu kůrovcová kalamita poslala ceny smrkového dřeva na minimum. Plyn zůstává zhruba na stejných cenách jako vloni. Ti, co vytápějí elektřinou, se ovšem musejí připravit...
Digitalizace katastrálních map zahýbe hranicemi pozemků, a také daněmi

5.10.2019

Některé vlastníky nemovitostí zřejmě čekají další výdaje a běhání po úřadech. Kvůli digitalizaci katastrálních map se totiž mohou měnit hranice pozemků a jejich majitelé tak budou muset platit odlišnou daň z nemovitosti.

Pusťte domů více světla: světlovody využijí denní světlo

4.10.2019

Proč doma přes den svítit žárovkami, když můžete využívat denní světlo? Do tmavých částí místností jej snadno přivedete pomocí světlovodů. Na co se při jejich výběru zaměřit, poradí Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.

Japonské stěny: stín, a přitom dostatek světla

4.10.2019

Nedokážete si vybrat mezi vnitřními roletami a vertikálními žaluziemi? Možná máte dojem, že by to chtělo ještě něco jiného. Tak co takhle posuvné velkoplošné panely, které se ukotví na stěnu nebo do stropu a můžete si na ně vybrat stylovou látku se...

Evropská komise potvrzuje: Podpora elektřiny z druhotných zdrojů je v České republice dobře nastavená

3.10.2019

Publikováno: 3.10.2019 Autor: Odbor komunikace 01400 Provozní podpora podle tuzemského zákona o podporovaných zdrojích energie je slučitelná s vnitřním trhem Evropské unie. Řekla to Evropská komise, když vydala tzv.

Ceny bytů 2019: Jaká je aktuální situace na trhu s nemovitostmi?

3.10.2019

Je na hledání vlastního bydlení opravdu ta nejhorší doba? Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zpřísňují pravidla. Mladí často na vlastní bydlení jednoduše nedosáhnou a bytů je navíc nedostatek.

Je čas topit: zkontrolujte kotel i komín a zapojte chytré technologie

2.10.2019

Topná sezona začíná. Je proto nejvyšší čas na kontrolu topení nebo případné úpravy celého otopného systému. Včasnou kontrolou kotle, rozvodů, termostatů i radiátorů totiž předejdete možným poruchám. Chytré technologie vám pak pomohou s úsporami energií.