Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 418

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Český hypoteční trh meziročně opět vadne

1.10.2019

Včerejší data ČNB o vývoji českého bankovního sektoru v srpnu mimo jiné přinesla potvrzení signálu vyslaného už před cca dvěma týdny daty na serveru hypoindex: trend zmírňování meziročních poklesů objemu nových hypoték, který jsme mohli při troše dobré...

Kladivo na ceny bydlení aneb potřeba je regulovat nabídku i poptávku

1.10.2019

Není vyloučeno, že zájem o hypotéky bude oproti posledním rokům slabší nejen opticky v příštích měsících kvůli vysoké loňské základě (jak bylo uvedeno výše), ale i dlouhodoběji – zejména pokud běžní klienti přestávají být ochotni nebo schopni platit za...

Daň se sice sníží, i tak si lidé za dálkové vytápění zřejmě připlatí

30.9.2019

Za teplo si lidé připojení na dálkové vytápění nejspíš od příštího roku opět připlatí i přesto, že se sníží daň z 15 na 10 procent. Jenže podle ekonomů kvůli zvyšujícím se nákladům na výrobu tepla jeho cena poroste až o šest procent.

Gepard Finance získaly třetím rokem po sobě cenu Czech Superbrands

30.9.2019

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista v Česku, získala ocenění Czech Superbrands 2019. Zařadila se tak mezi nejlepší tuzemské obchodní a spotřebitelské značky.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyPoptávka po dřevostavbách výrazně roste, důvody jsou jasné

29.9.2019

Zájem o dřevostavby v posledních letech stabilně roste. „Češi se ke dřevu jakožto ke stavebnímu materiálu svým způsobem vrací a opět k němu získávají důvěru. K hlavním přednostem dřevostaveb patří dobré tepelně-izolační vlastnosti a v době výstavby také..

Jak vybavit dětské království, aby zaujalo dítě

29.9.2019

Dětský pokoj by rozhodně neměl být nudný. Proto kromě samotného nábytku popřemýšlejte i o dalších komponentech – například hracím koutku, prostoru na cvičení pro puberťáka nebo malou baletku či místu pro televizi s herní konzolí.
Podzimní péče o trávník: 4 rady, jak správně vertikutovat

28.9.2019

Po horkém a suchém létě si zaslouží trávník vaši pozornost, aby byl na další sezónu opět v kondici. Před zimou se proto zaměřte na jeho správnou vertikutaci – tedy prořezání, které je základem péče o zdravý a hustý trávník.

Kladno, Brno, České Budějovice: Města zvyšují nájmy ve svých bytech až o tisícovku měsíčně.

28.9.2019

Města po celé republice zdražují nájemné ve svých obecních bytech. Spousta radnic s tím začala už na začátku roku, hlavně kvůli nákladům spojeným s údržbou městských bytovek. Další radnice to plánují na příští rok. Nájmy se mnohde zvednou i o tisícovku...

Přístavba domu: pozor na legislativu i koncepci

28.9.2019

Přístavby rodinných domů jsou oblíbeným a poměrně jednoduchým řešením, jak v případě potřeby rozšířit svůj životní prostor. Majitelé domů je mnohdy řeší svépomocí, čímž se však obvykle ochuzují o přidanou hodnotu přístavby v podobě ozvláštnění designu...

Tepelná čerpadla jsou díky kotlíkovým dotacím až o polovinu levnější

27.9.2019

Od roku 2022 bude zakázán provoz starých kotlů na uhlí. Třetí vlna kotlíkových dotací tak přináší poslední možnost využití státní finanční podpory při výměně kotlů na tuhá paliva za tepelná čerpadla a další ekologičtější zdroje vytápění.

Překvapení. Bydlení je v Česku nejmenší zátěží pro rozpočet domácností minimálně od roku 2005

27.9.2019

Ceny nemovitostí i nájemného v Česku citelně stoupají. O to překvapivější jsou nové údaje Eurostatu. Bydlení totiž bylo loni nejmenší zátěží pro rozpočet domácností minimálně od roku 2005.

Investiční hypotéka v druhé polovině roku 2019 – co vzít v potaz než se rozhodnete stát se realitním magnátem?

27.9.2019

Pronajímání nemovitosti se jeví jako snadná cesta k pasivnímu příjmu. Nízké úrokové sazby a vysoké ceny nájmů nahrávají myšlence, že vytvořit si pravidelný měsíční příjem z pronájmu nemusí být zase až tak těžké, má to však celou řadu „ale“.