Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 426

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Hypoteční trh narazil na své dno, v říjnu už počet hypoték vzrostl. Stále je ale o třetinu níže než loni

20.11.2019

Hypoteční trh, který se celý rok potýká s přísnými restrikcemi České národní banky (ČNB), nejspíš našel své dno. Počet sjednaných hypoték totiž v říjnu v porovnání se zářím podle ukazatele Fincetrum Hypoindex vzrostl o 668 na 7027 sjednaných hypoték.

Vánoční dárky lákají vykradače bytů, kořist vytipují na sociálních sítích nebo v odpadcích

20.11.2019

mezi svátky byty lákají zloděje na čerstvě rozbalené vánoční dárky, jimiž se obdarovaní neobezřetně chlubí i na sociálních sítích. A protože jsou obyvatelé bytů během svátků na návštěvách, mají lupiči dost příležitostí.

Češi hypotéky moc nechtějí, i když ty citelně zlevňují. Nemovitosti jsou drahé, banky tedy přichází třeba s takzvanou hypotékou na celý život

20.11.2019

Hypotéky v Česku dále citelně zlevňují. V říjnu se průměrná sazba hypoték – Fincentrum Hypoindex – propadla ze zářijové úrovně 2,47 procenta na 2,36 procenta. Levnější byly hypotéky naposledy v lednu 2018.

Cesta k vlastnímu domovu? Stavebko dává zájemcům o bydlení šest let stability

19.11.2019

Najít si vlastní byt za přijatelných podmínek je stále obtížnější úkol. Ceny nemovitostí už několik let po sobě rostou a ty se tak stávají čím dál méně dostupnými. V současnosti existují dva nejčastější způsoby financování bydlení, pokud se vám nedostává.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy„Hypotéka na celý život“ je dalším příznakem neutěšeného stavu na trhu s bydlením

18.11.2019

V Česku se rozjíždí takzvané „hypotéky na celý život“, informují dnešní Hospodářské noviny. Několik tuzemských bank totiž nabízí hypotéku, kterou lze splácet až 40 let, v některých případech dokonce do 75 let věku.

Ztráta zdraví přichází bez varování, jak jste na ni připraveni vy a vaše hypotéka?

18.11.2019

vyšší než dnes? Z vlastní zkušenosti hypotečního makléře vím, že zejména mladí lidé si často neuvědomují rizika spojená s nemocí, úrazem, ztrátou zaměstnání, neočekávaným výdajem.

Do nového vybavení domácnosti Češi investují v průměru téměř 50 tisíc

17.11.2019

Do nového vybavení domácnosti v posledních třech letech investovalo 63 % Čechů. V průměru za něj utratili téměř 50 tisíc korun. Každý desátý si na to vzal půjčku. Se stěhováním má historickou zkušenost 90 % obyvatel země, ovšem momentálně o něm uvažuje...

6 tipů, jak v rámci domácnosti ulevit životnímu prostředí

15.11.2019

Životní prostředí se pro nás stává stále hmatatelnějším tématem. Kromě svalování viny na druhé bychom ale mohli sami zapřemýšlet, jak konkrétně každý z nás můžeme naší planetě ulevit.

Zájem o dřevostavby roste, potvrdila i konference Dřevostavby v praxi

14.11.2019

31. října a 1. listopadu 2019 se v Bystřici nad Pernštejnem konal 13. ročník konference Dřevostavby v praxi. Hlavními tématy letošního ročníku byly problematika koupelen v suché výstavbě, akustika v dřevostavbách, fasády a podlahy v dřevostavbách a další.

5 tipů, jak vybrat radiátor

14.11.2019

Chybí vám v novostavbě přidělat radiátory? Nebo musíte po rekonstrukci vyměnit staré topení za nové? Pak se nechte inspirovat praktickými tipy odborníků z Hornbachu, podle jakých parametrů radiátory vybírat a srovnávat.

Nemáte rádi zimu? Zachumlejte se do peřin podle Feng Shui!

13.11.2019

Příroda se pomalu ale jistě ukládá k zimnímu spánku, což v řadě z nás evokuje nostalgickou náladu. Máme chuť opět vytáhnout vonné svíčky, zapálit pomyslný oheň v krbu a na pochmurné počasí se dívat skrz okno z tepla domova.

Zklamání z hypotéky – dlouhé dojíždění, nekompetentnost, zamítavý postoj. Mohou se týkat i Vás

13.11.2019

Během schvalování a čerpání hypotéky přijdete do styku s bankou či finančním poradcem skutečně mnohokrát a ne vždy to setkání bude příjemné… S jakými „krizovými“ scénáři a klacky pod nohama je třeba počítat? Místní příslušnost banky Zejména, pokud si...