Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 429

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Malé byty potřebují světlo: sklo a zrcadla opticky prostor zvětší

3.7.2019

Stále více lidí volí bydlení v menších prostorách. Jak ale takový byt zařídit, abyste se v něm necítili stísněně? Řešení je hned několik. Hrajte si se světlem, nebojte se zrcadel a vyvarujte se křiklavých barev...

Je to fiasko. O půjčky na bydlení pro mladé letos není zájem, kdeže loňské fronty jsou

1.7.2019

O půjčky na bydlení pro mladé není příliš zájem. Je na místě hovořit o fiasku celého programu Státního fondu rozvoje bydlení. Ze sumy čítající takřka miliardu korun, která byla na podporu bydlení mladých do 36 let z veřejných peněz vyčleněna, fond v...

Jak banky nahlíží na příjmy žadatelů o hypotéku?

1.7.2019

Hypoteční banky rozhodně neakceptují jako příjem veškeré peníze, které si vyděláte. Banky pečlivě posuzují zdroje příjmů, jejich výši a stabilitu, stejně jako podmínky či způsob jejich vyplácení.

Stavba roku Libereckého kraje 2019: probíhá hlasování veřejnosti

30.6.2019

Soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje 2019 prezentuje kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporuje komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyJak přežít léto bez klimatizace?

30.6.2019

Horké letní dny jsou tu a vy se děsíte těžkého nedýchatelného vzduchu v interiéru natolik, že uvažujete nad nákupem protisluneční folie na okna? Tak pozor! „Co se týče dodatečných protislunečních folií, buďte obezřetní.

Jak doma snížit vedro a kudy se do místnosti dostává nejvíce tepla?

27.6.2019

Léto, jedno z nejoblíbenějších ročních období, které ale snadno promění váš byt či dům v neobyvatelnou pec. Na vině jsou hřejivé sluneční paprsky, které se dostanou skrz okna, ale i zdi nebo světlíky.
Bude rok 2020 cestou k ekologičtějšímu bydlení?

27.6.2019

Již za půl roku začne platit evropská směrnice o energetické náročnosti budov, která zavádí povinnost stavět pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – nearly zero energy building).

Zařizujete koupelnu? Slovníček pojmů, které se budou hodit

27.6.2019

Koupelny se v posledních letech stávají srdcem českých bytů a domů. Jsou místem, které už neslouží jen k vykonávání hygieny, ale také oázou odpočinku od celodenního shonu a stresu.

Hypoteční úvěr na družstevní byt v roce 2019, jaké jsou možnosti?

27.6.2019

Pokud potřebujete získat úvěr na financování koupě podílu v bytovém družstvu, bude pro Vás špatnou zprávou, že tento podíl nelze použít jako zástavu hypotečního úvěru. V případě, že Vám stačí řádově několik set tisíc korun, lze situaci řešit kombinací...

Spotřeba vody v létě roste. Jak jí efektivně šetřit?

26.6.2019

Ačkoli v poslední době často prší, vůbec to neznamená, že by byl problém se suchem zažehnán. Podle odborníků chybí v půdě voda na 87 procentech území Česka, přitom léto je navíc na množství spotřebované vody nejnáročnějším obdobím.

Prodej nemovitosti zatížené hypotékou – jaké jsou možnosti?

26.6.2019

Potřebujete prodat nemovitost zatíženou zástavním právem hypoteční banky? Možností je hned několik. Na tom, jak bude kupující nakloněn „spolupráci“ závisí výše poplatků, úroveň administrativy i doba vyřízení prodeje, tj.

Chcete investovat? Nejdříve se zaměřte na spoření bez rizika

26.6.2019

Jak finančně zajistit sebe a své blízké? Pravidelné investování je tím správným nástrojem. Jenže podle loňského průzkumu agentury Ipsos skoro tři pětiny Čechů neinvestují. Lidé investičním produktům úplně nerozumějí nebo mají strach z možné ztráty.

Jak řešit nejčastější spory se sousedy: strom přesahující z pozemku souseda

25.6.2019

Pojem soused není přesně v občanském zákoníku vymezený. Z hlediska soukromého práva je sousedem každý, kdo má společnou hranici s vaším pozemkem. To může být přeneseno i na jinou nemovitost, například byt.

Praha potřebuje silniční okruhy více než metro, ale drahé bydlení trápí více než špatná doprava

25.6.2019

Po letech se „rozběhla“ stavba metra D. Primátor Hřib před týdnem osobně sbíječkou začal razit šachty v rámci geologického průzkumu pro tuto pro město tak potřebnou stavbu. Metro do Písnice ale není pro Pražany tím, co je pálí nejvíce.