Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 434

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Evropská komise potvrzuje: Podpora elektřiny z druhotných zdrojů je v České republice dobře nastavená

3.10.2019

Publikováno: 3.10.2019 Autor: Odbor komunikace 01400 Provozní podpora podle tuzemského zákona o podporovaných zdrojích energie je slučitelná s vnitřním trhem Evropské unie. Řekla to Evropská komise, když vydala tzv.

Ceny bytů 2019: Jaká je aktuální situace na trhu s nemovitostmi?

3.10.2019

Je na hledání vlastního bydlení opravdu ta nejhorší doba? Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zpřísňují pravidla. Mladí často na vlastní bydlení jednoduše nedosáhnou a bytů je navíc nedostatek.

Je čas topit: zkontrolujte kotel i komín a zapojte chytré technologie

2.10.2019

Topná sezona začíná. Je proto nejvyšší čas na kontrolu topení nebo případné úpravy celého otopného systému. Včasnou kontrolou kotle, rozvodů, termostatů i radiátorů totiž předejdete možným poruchám. Chytré technologie vám pak pomohou s úsporami energií.

Lidé staví svépomocí, nutí je k tomu nedostatek sil na stavebním trhu

2.10.2019

Za první pololetí letošního roku se začalo stavět nejvíce rodinných domů za posledních deset let. Současně bylo vydáno nejvíce stavebních povolení na rodinné a bytové domy od roku 2013.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyPozor na podezřele levné pronájmy. Podvodníci vás oberou o tisíce

1.10.2019

Policie varuje před podezřele levnými pronájmy bytů. Po celé republice se množí případy, kdy pachatelé nabízejí k užívání cizí nemovitosti a inkasují za to peníze. Jeden z posledních případů se objevil na Prachaticku.

Český hypoteční trh meziročně opět vadne

1.10.2019

Včerejší data ČNB o vývoji českého bankovního sektoru v srpnu mimo jiné přinesla potvrzení signálu vyslaného už před cca dvěma týdny daty na serveru hypoindex: trend zmírňování meziročních poklesů objemu nových hypoték, který jsme mohli při troše dobré...

Kladivo na ceny bydlení aneb potřeba je regulovat nabídku i poptávku

1.10.2019

Není vyloučeno, že zájem o hypotéky bude oproti posledním rokům slabší nejen opticky v příštích měsících kvůli vysoké loňské základě (jak bylo uvedeno výše), ale i dlouhodoběji – zejména pokud běžní klienti přestávají být ochotni nebo schopni platit za...

Daň se sice sníží, i tak si lidé za dálkové vytápění zřejmě připlatí

30.9.2019

Za teplo si lidé připojení na dálkové vytápění nejspíš od příštího roku opět připlatí i přesto, že se sníží daň z 15 na 10 procent. Jenže podle ekonomů kvůli zvyšujícím se nákladům na výrobu tepla jeho cena poroste až o šest procent.

Gepard Finance získaly třetím rokem po sobě cenu Czech Superbrands

30.9.2019

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista v Česku, získala ocenění Czech Superbrands 2019. Zařadila se tak mezi nejlepší tuzemské obchodní a spotřebitelské značky.

Poptávka po dřevostavbách výrazně roste, důvody jsou jasné

29.9.2019

Zájem o dřevostavby v posledních letech stabilně roste. „Češi se ke dřevu jakožto ke stavebnímu materiálu svým způsobem vrací a opět k němu získávají důvěru. K hlavním přednostem dřevostaveb patří dobré tepelně-izolační vlastnosti a v době výstavby také..

Jak vybavit dětské království, aby zaujalo dítě

29.9.2019

Dětský pokoj by rozhodně neměl být nudný. Proto kromě samotného nábytku popřemýšlejte i o dalších komponentech – například hracím koutku, prostoru na cvičení pro puberťáka nebo malou baletku či místu pro televizi s herní konzolí.