Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 435

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Informace v souvislosti s avizovaným silným větrem - počasí na začátku týdne

9.2.2020

Publikováno: 9.2.2020 Autor: Odbor komunikace 01400 Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček v kontextu s na dnešek a zítřek avizovaným silným větrem říká: Situaci od soboty detailně monitorujeme.

Graf dne: Čínská poptávka po ropě klesla nejníže od roku 2016, Brent padá

8.2.2020

Ropa stála na čele instrumentů, které v druhé polovině ledna výrazně a velmi rychle negativně reagovaly na zprávy o novém čínském koronaviru. Poslední data importů ropy do Číny paniku dobře vysvětlují. Sedmidenní průměr importů ropy do Číny do 29. ledn...

Stavebnictví se daří třetí rok v řadě, 2020 bude možná posledním

7.2.2020

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu vzrostla stavební produkce v roce 2019 meziročně o 2,3 procenta. Jednalo se tak již o třetí rok růstu. Také pro rok 2020 je víceméně pozitivní výhled, v dobré kondici je pozemní i inženýrské stavitelství a.

Oblíbený koberec: bytový doplněk, který nás provází tisíce let

6.2.2020

Nejstarší pochází údajně z 5. století před naším letopočtem, cena toho nejdražšího se vyšplhala na více než tři čtvrtě miliardy korun, neobejde se bez něj předávání Oscarů a lze jej najít téměř v každé domácnosti. Řeč je o koberci.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyÚsporný dům 2019: vítězi jsou rodinné domy, základní škola i obchodní akademie

6.2.2020

Hlavním cílem soutěžní přehlídky je představit široké veřejnosti stavby pro 21. století a ukázat, že kvalitně postavené nebo zrekonstruované stavby jsou především komfortní, zdravé, šetrné ke všem zdrojům i životnímu prostředí a dostupné prakticky...

Zdraží hypotéky, zlevní elektronika. Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“?

6.2.2020

Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.

GE Hitachi Nuclear představila projekt malého modulárního reaktoru. Zapojit by se mohly i české firmy a výzkumné instituce

6.2.2020

Publikováno: 6.2.2020 Autor: Odbor komunikace Po společnosti NuScale Power je GE Hitachi Nuclear Energy druhou firmou, která na Ministerstvu průmyslu a obchodu představila projekt malého modulárního reaktoru a diskutovala se zástupci českých podniků.

Místo stříbrné lžičky dejte dítěti do vínku stavební spoření

5.2.2020

V minulosti se dávala dětem do kolébky stříbrná lžička. Byl to symbol čistoty a bohatství. Dnes už se to moc nedělá. I kolébku vystřídaly pojízdné postýlky s různými vymoženostmi.

Stavíme i rekonstruujeme nejčastěji svépomocí, potvrzuje průzkum

4.2.2020

Z nedávného průzkumu stavební společnosti Wirtuuu vyplynulo, že se lidé ve více než třetině případů uchylují nejen k rekonstrukcím, ale také k samotným stavbám svých domů svépomocí (34,5 %).

Pojmy, které byste měli znát, pokud žádáte o hypotéku. Které to jsou?

3.2.2020

RPSN, fixace nebo bonita. Na tyhle a mnohé další pojmy jistě narazíte, když si budete chtít sjednat hypotéku. Víte ale, co znamenají? Regulace úvěrů se odráží i v hypotékách na bydlení.

Technik kotlů na tuhá paliva na klik. MŽP naostro spustilo vyhledávací databázi

31.1.2020

Ministerstvo životního prostředí spustilo ostrý provoz databáze techniků pro kontroly technického stavu a provozu kotlů a topidel s výměníkem na tuhá paliva. Již od září 2019 bylo možné v databázi odborně způsobilých osob nalézt nejbližšího technika pr...

Oficiální statistika nových úvěrů na bydlení za rok 2019 (hypotéky)

31.1.2020

Česká národní banka dnes zveřejnila data o poskytování bankovních úvěrů za prosinec 2019, která zkompletovala obrázek hypotečního trhu za celý loňský rok. ...

Tesla ve 4Q prodala baterie v kapacitě objemu hodinové výroby bloku JE Dukovany

31.1.2020

Zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Tesla ve čtvrtek posunuly firemní akcie na nová historická maxima. Zhruba 10 % kurzový skok akcií Tesla (TSLA) znamená nárůst hodnoty společnosti již k hladině 115 mld. USD.

Češi jsou se současným bydlením spokojení, přesto se chce 40 % stěhovat

30.1.2020

Podle aktuálního průzkumu společnosti Wüstenrot vyhovuje současné bydlení 78 % Čechů. I přesto se ale poohlížejí po novém a stěhovat se do pěti let má v plánu každý pátý. A důvod? Chtějí žít sami ve vlastním, s partnery, nebo na klidnějším místě.