Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 438

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Žádám o hypotéku: co je bonita a jak ji banky prověřují?

12.1.2020

Při žádosti o hypotéku se budete setkávat s mnoha pojmy. Některé určitě znáte, jiné vám možná nebudou říkat nic. Dnes si představíme pojem bonita, který hraje zásadní roli v tom, zda a za jakých podmínek vám banka hypotéku poskytne.

5 zajímavostí, které jste možná nevěděli o zrcadlech

12.1.2020

Zrcadlo, dnes je pro nás zcela přirozenou součástí každého interiéru či koupelny. Vždy tomu tak ale nebylo a v řadě zemí světa se dodnes v odraze v zrcadle lidé nepoznávají. Proč tomu tak je? Jak je to s odrazem obrazu či zvuku, a co všechno nám zrcadla..

Lidské zdraví závisí na barvě (umělého) světla: lékařské grafy, ukázkové fotografie

10.1.2020

Čeští vědci zmapovali naše vnitřní hodiny – ve kterou denní dobu býváme maximálně bdělí, kdy nejlépe koordinujeme své pohyby a nejrychleji reagujeme, nebo v kolik hodin spíme nejklidněji.

Hypoteční trh v ČR v r. 2019 klesl o 17%. Nové hypotéky za 181 mld. Kč. Úvěry ze stavebka klesly dokonce o 30%

10.1.2020

Podle statistik a odhadů Hypoteční banky trh s hypotékami v ČR v loňském roce poklesl meziročně o 17%. Objem nových hypoték se snížil na cca 181 mld. Kč. Analytici Hypotéční banky očekávali na začátku roku výsledek na úrovni 200 mld. Kč.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyHypotéka v roce 2020. 5 věcí, na které myslet před podáním žádosti

9.1.2020

Uvažujete o pořízení vlastního bydlení? Při současných cenách nemovitosti si málokdo může dovolit koupit byt nebo dům bez úvěru. S hypotékou se pojí řada pravidel. Na co musíte myslet, než půjdete podat žádost do banky? 1.

Češi rekonstruují bydlení, až když je třeba

8.1.2020

Jako každý rok, vedou děti v počtu svých volných dnů nad svými rodiči. Protože i když ze zákona je dovolená čtyři týdny, a mnozí zaměstnavatelé jeden týden přidávají (pět týdnů je už téměř dovolenkový standard), děti čekalo v průběhu školního roku 15...

Nové zrcadlo: kam v bytě ideálně umístit zrcadla?

6.1.2020

Pořizujete nové zrcadlo do bytu? Dobře vyberte nejen jeho velikost, samotné provedení, ale také místo, kam jej pověsíte. Právě umístění zrcadla má největší vliv na to, jak bude v bytě působit.

Nemocnice v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově modernizují energetiku. Zajistí si stabilní cenu tepla do budoucna.

4.1.2020

V každé z nemocnic kraje Vysočina vyroste moderní kogenerační jednotka, která bude zásobovat nemocnice teplem. Nemocnice nezaplatí za modernizaci energetického zázemí ani korunu. Celou investici ve výši 60 milionů korun hradí dodavatel, kterým je ČEZ E...

Plzeň opět nakoupí zemní plyn a elektřinu na burze, chce zmírnit zdražení

3.1.2020

Zadání veřejné zakázky pro období 2021 – 2022 pro magistrát, městské obvody, městské příspěvkové organizace, městské společnosti a s městem spolupracující subjekty schválila Rada města Plzně. Nákup komodit se uskuteční na Českomoravské komoditní burze ...

Zlín: Voda, teplo, odpady, jízdné, poplatky za psa - přehled vybraných cen služeb a komodit ve Zlíně v roce 2020

3.1.2020

Zlín - Většinou setrvalý stav. Tak tentokrát vypadá náš tradiční přehled vývoje cen komodit a služeb, dotýkajících se života obyvatel města Zlína. Například za vodu ale budeme ...

Nové byty v Praze v roce 2020 zdraží maximálně o 3%

2.1.2020

Výrazný růst cen nových bytů z posledních let letos zásadně zpomalí. Letošní rok bude na rezidenčním trhu spíše ve znamení stagnace či jen pomalého růstu maximálně do tří procent.

4 tipy, jak se vypořádat s hypotékou při rozvodu i po něm

2.1.2020

Hypotéku splácí lidé v průměru 20 let, což je často déle, než jim vydrží svazek manželský. Co s hypotékou v případě rozvodu? Pomohou vám banky, když vám partner během vlekoucího se rozvodu nechá splátky na krku? A je pravda, že když bývalý partner...