Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 446

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Stavební povolení v Pardubickém kraji v 1. čtvrtletí 2019

22.5.2019

22. 5. 2019 Stavební úřady v Pardubickém kraji vydaly v 1. čtvrtletí 2019 celkem 1 093 stavebních povolení, tedy o 15,4 % více oproti stejnému období předchozího roku. Předpokládaná hodnota povolených staveb se v kraji...

ČBA: Průměrná úroková sazba hypoték klesá i přes zvýšení základních sazeb. Paradox? Ani NE

22.5.2019

„Průměrná úroková sazba klesá poté, co ČNB zvýšila svou sazbu. Paradox? Ne. Banky se perou o ještě menší koláč. Hypotečních úvěrů je totiž o 25 % méně než loni, a to v kusech i objemech. Banky proto snižují sazby, aby nalákaly klienty.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v dubnu klesla na 2,85%

22.5.2019

Průměrná úroková sazba hypoték v dubnu klesla na 2,85 procenta z březnových 2,90 procenta. Sazby klesly třetí měsíc v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

Nebezpečných domů na vesnicích přibývá. Na vině jsou exekuce

21.5.2019

Pětičlenná rodina ze Zborovic na Kroměřížsku, která v pátek musela opustit svůj domov, protože se začala bortit sousední budova, stále nemůže zpátky. A to i přesto, že dlouho opuštěná ruina už je téměř zbouraná. Podle odborníků takových nebezpečných do...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyČeši zpravidla přetápí, kolik je stojí nadstandardní teplotní komfort?

21.5.2019

Češi mají doma rádi teplo, což se projevuje i několik týdnů před koncem topné sezóny. Průzkum srovnávacího portálu Ušetřeno.cz potvrdil, že celých 68 % českého národa doma skutečně přetápí často až na 25 °C.

Jsme národ chatařů a chalupářů a to něco stojí

20.5.2019

O Češích se právem traduje, že jsou národ chalupářů. Více než třetina obyvatel České republiky (36 %) vlastní nějakou rekreační nemovitost. Nejčastěji se přitom jedná o menší chatu se zahradou (42 %) nebo o víkendovou chalupu (36 %).

Trendy v bydlení: koupelny se propojují s ložnicemi, přibývá zeleně

20.5.2019

Letní počasí se vlivem klimatických změn v našich zeměpisných šířkách prodlužuje, což výrazně ovlivňuje také trendy v domácnostech. V roce 2019 tak mezi nimi najdeme otevřené prosklené prostory plné zeleně a ekologicky šetrných řešení, ale také externí...

ÚZSVM prodal byt v Praze na Kampě za 15,8 milionu korun

20.5.2019

Na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze proběhla veřejná dražba bytu o velikosti 2+1, který se nachází v Praze na Kampě v historickém domě U Bílé boty z roku 1723.

Údržbu potřebují také střešní okna: na co nezapomínat

19.5.2019

Střešní okna jsou zvenčí oplechovaná a chráněná před nepříznivými povětrnostními vlivy, přesto čas od času vyžadují vaši pozornost. Gumové těsnění postupně ztrácí pružnost, závěsy potřebují promazat a prachový filtr na ventilační klapce volá po vyprání.

Češi zaměňují produkty a značky, nejčastěji ve stavebnictví

19.5.2019

České firmy se potýkají s neznalostí zákazníků, kteří poptávají jejich produkty pod názvem konkurence. Pokud je totiž název konkurenční značky jednoduchý a chytlavý, spotřebitelé jím začnou nazývat i podobné produkty tuzemských firem.

Zahrada: jaký povrch vybrat do zahrady?

18.5.2019

Všichni, kdo mají zahradu, dobře vědí, že každý prostor v ní má svá specifika. Povrchy kolem bazénu vyžadují bezpečnost, terasa snadnou údržbu a sladění se stylem interiéru, příjezdová cesta musí vydržet velké zatížení a atypické klikaté cesty a...

Česká republika loni spotřebovala rekordní množství elektřiny

14.5.2019

Česká republika loni spotřebovala rekordní množství elektřiny 14. 5. 2019 Tisková zpráva V sektoru teplárenství bylo vyrobeno 162 409 TJ tepla, o 4,3 % méně oproti roku 2017.

To nejlepší z Feng-šuej: harmonie především

13.5.2019

V dnešní uspěchané době si jen málokdy připouštíme, jak moc náš život ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. Přitom recept na to, abychom se cítili dobře, je jednoduchý.

3 tipy na snížení starostí s hypotékou na rekonstrukci

9.5.2019

Účelovost hypotéky lze bance prokázat položkovým rozpočtem, následně pak záznamem odhadce ceny nemovitosti banky, v některých případech dokonce „pouze“ fotografiemi nemovitosti po rekonstrukci.

Invaze „energetických šmejdů“ nekončí. Nekalé obchodníky omezí stát i občanská aktivita

9.5.2019

Ačkoli si lidé na nepříjemné podomní prodejce už dávají trochu větší pozor, nekalé obchodní praktiky v energetice pokračují. Takzvaní „energetičtí šmejdi“ mají nové triky a jejich aktivita by se mohla podle odborníků s rostoucími cenami energií zvyšovat.