Fotogalerie Střechy, fasády, okapy

Počet fotografií (4)   Seznam fotogalerií


Články k tématu střechy, fasády, okapy

Výměna oken nebo zateplení fasády už nestačí. Činžovní či bytové domy sahají v rámci úspor častěji po venkovním stínění

27.3.2023

Snížení nákladů na energie, možnost zisku dotace nebo častější zahrnování do projektů revitalizací. To jsou hlavní důvody růstu poptávky po systémech venkovní stínicí techniky u bytových, činžovních a panelových domů.

Města i obce se více zajímají o fotovoltaiku. Vybrat vhodné střechy jim pomáhá analýza oslunění z leteckých snímků

12.7.2022

Udržitelnost a obnovitelné zdroje, ale také výrazný nárůst cen za energie. To jsou důvody, proč tuzemská města a obce stále více uvažují o instalaci fotovoltaických řešení. Zda jsou střechy městských budov pro solární panely vhodné, jim pomáhá zjistit ana

Ploché střechy lze také efektivně zateplit, proč izolaci neodkládat?

29.9.2021

Pokud uvažujete nad zateplením celého rodinného nebo panelového domu, určitě se soustřeďte i na zateplení střechy. Přes střechu uniká opravdu velké množství tepla, které vás může stát mnoho peněz.

Vyregulováním otopné soustavy po zateplení fasády se eliminuje přetápění i hluk z topení

26.5.2021

Zateplení fasády a výměna oken ještě nemusí vést ke kýženým úsporám za vytápění. Kromě těchto úprav by totiž vyšší kvalitu obálky budovy měla zohledňovat i otopná soustava. Ačkoliv je její vyregulování nezbytné, okolo 15 procent lidí ho odmítá. Zpravidla

Fotovoltaika dává smysl i v Praze, její střechy mohou zásobovat energií 120 tisíc domácností

23.3.2021

Střechy rodinných a bytových domů v Praze a okolí mohou poskytnout dostatek výkonu ve fotovoltaice nejméně pro 120 tisíc domácností. Klíčové je stanovit pro čistou komunální energetiku jasné a ambiciózní cíle a zvolit vhodné nástroje pro jejich splnění.

Články k tématu střechy, fasády, okapy