Recepty z české i světové kuchyně, stránka 30

Chcete nápad na několikachodová menu, recepty na víkend, rychlou večeři nebo oběd ve všední den, rady a inspiraci ohledně vaření a zavařování? To vše najdete zde, včetně článků týkajících bylinek a koření, zajímavých surovin a plodin, jak je můžete při vaření použít a jak pracovat s jejich chutěmi. Káva nebo čaj? Máte vynikající recept od babičky, nebo od kolegů z práce? Podělte se s ním. Vegetariánské či veganské recepty v české kuchyni nacházejí stále více příznivců, pojďme tomu naproti.

Zdravý jarní jídelníček: zkuste to s RAW

25.3.2015

Zdravý jarní jídelníček: zkuste to s RAW. Jaro volá po detoxikaci organismu? Vyzkoušejte RAW! RAW strava není jenom výstřelek moderní doby, je to prostě jídlo. Zdravé, chutné, syté a navíc po něm zhubnete.

Velikonoční beránek: velikonočního beránka zkuste makového s bílou polevou

16.3.2015

Velikonoční beránek: velikonočního beránka zkuste makového s bílou polevou. Sladký beránek je tradičním symbolem českých Velikonoc a rozhodně nesmí chybět na žádném stole. Každý jistě zná recepty z piškotového, šlehačkového nebo biskupského těsta, v...

Recepty na víkend: tentokrát jednoduše zabalte závin se slaninou a špenátem

17.10.2014

Recepty na víkend nemusí zabrat moc času. Tentokrát pro vás máme opravdu jednoduchý tip na víkendový oběd, nebo večeři: jednoduše zabalte závin se slaninou a špenátem. Uvidíte, že se jedná o chutné jídlo, které nezklame.

Recepty na víkend: guláš a tentokrát s houbami

3.10.2014

Mezi již tradiční recepty na víkend patří určitě guláš. Guláš je základ a každá dobrá kuchařka ho umí výborný. Druhů gulášů je velké množství. My zůstaneme u klasiky: u hovězího guláše, tentokrát s houbami, které stále ještě v lesích rostou.


Fotogalerie: Kuchyně, JídelnyRecepty na víkend: tentokrát houbové karbanátky

19.9.2014

Recepty na víkend v podobě houbových karbanátků jsou v těchto dnech aktuální. Houby nám rostou možná v každém lese. Do receptu můžeme použít směs hub, které jsme zvyklí sbírat. Mohou to být hřibovité houby, klouzky, bedly i další houby.

Recepty na víkend: tentokrát recept na vřetena po boloňsku

12.9.2014

Recept třeba na sobotní oběd: vřetena po boloňsku je chutný, jednoduchý a rychlý. Pochutná si celá rodina a kuchařka, nebo kuchař nebude zbytečně trávit čas v kuchyni...
Houby: houbové recepty, to nejsou jen žampiony

26.8.2014

Houby: houbové recepty, to nejsou jen kupované žampiony. Houby rádi hledáme, houby rádi sbíráme a hlavně, houby rádi jíme. Houbové recepty, to jsou široké možnosti jak připravit nejen žampiony a smaženici.

Recept na domácí zmrzlinu + rady a tipy jak nepřibrat

21.7.2014

Recepty na zmrzlinu dělanou doma se internet jenom hemží. Tahle zmrzlina je opravdu pro každého – pro ty, co nesmějí lepek i mléčnou bílkovinu. Rady, jak nepřibrat a tipy, jaké vybírat zdravé kupované zmrzliny se dozvíte také.

Recepty na víkend = tentokrát recept na zapečené brambory s cuketou a parmezánem

18.7.2014

Recepty na víkend: recept neuteče, písmenka zůstanou na svém místě. Povězme si nejprve něco málo o bramborách, je to totiž chutná a zdravá potravina původně z náhorních rovin jihoamerických And.

Recepty na víkend = tentokrát recept na maso s rýží a houbami

11.7.2014

Recepty na víkend: chutná kombinace, to je rýže s masem a houbami. Recept je navíc jednoduchý a vše budeme vařit v jednom větším hrnci. Recept je sice masový, ale maso se v něm dá vynechat a nahradit například cuketou, nebo paprikami.

Recepty na víkend = tentokrát recept na plněné papriky s pohankou

27.6.2014

Recepty na víkend: receptů na plněné papriky je vícero, kombinací a možností je mnoho.Co takhle uvařit a ochutit zdravou pohanku a naplnit s ní papriky? Recept má dvě verze - masovou a nemasovou, výběr je na vás.

Recepty na víkend = tentokrát těstoviny se žampiony a zelím

20.6.2014

Recepty na těstoviny jsou jedny z nejoblíbenějších. Těstoviny se snadno připravují a lze je použít jako hlavní jídlo i přílohu. Těstoviny - pastu můžeme doplnit různou zeleninou i všemožným masem, včetně mořských plodů ...

Recepty na víkend = tentokrát lehká a jednoduchá polévka

6.6.2014

Recept na víkend vám tentokrát nezabere mnoho času. O víkendu bude teplo, tak proč trávit zbytečně čas v kuchyni? Připravíme si jednoduše lehký oběd, nebo večeři. Nejlepší suroviny, tedy zeleninu, nejlépe koupíte na farmářském trhu, nebo od malých...

Recepty na víkend = tentokrát recept na kuře po balkánsku

30.5.2014

Nějaký recept na kuře zná každý. Důvodem je poměrně snadná příprava kuřecího masa, jeho výborná chuť a nutriční hodnota a v neposlední řadě příznivá cena. Kuřecí maso je zdrojem bílkovin, minerálních látek a vitamínů.

Recept na víkend – jednoduše a chutně

23.5.2014

Možná vyzkoušíte náš jednoduchý a chutný recept na víkend, možná vás inspirujeme. V každém případě, dobrou chuť a pěknou sobotu a neděli. Rozstrouhejte vejce do chutné polévky...