Prodeje domů klesají v USA pátý měsíc ale klesají i ceny

IQ-TRADE, 25.9.2006
Celonárodní sdružení realitních kanceláří Realtors v pondělí uvedlo že prodeje existujících domů klesly o 0,5% pátý měsíc v řadě za sebou na celoročních 6,30 mil jednotek. Statistika i přes pokles vyzněla pozitivně protože odhad ekonomů očekával pokles prodejů na 6,20 mil celoročně přepočtených jednotek a ceny domů začaly poprvé po 11 letech klesat. Pondělní statistika pak následuje 6% propad počtu postavených nových domů a bytů za srpen.

Zpomalování realitního trhu nastává i přesto že ceny domů meziročně klesly o 1,7% na $225 tisíc a je to první sezónní pokles za více než 11 let. Ekonomové soudí že se realitní kanceláře začnou konečně chovat tržně a budou snižovat ceny protože roste nabídka a poptávka se trvale snižuje. Zásoba neprodaných domů se v srpnu zvedla o 1,5% na 3,92 mil jednotek.

Měnové trhy reagovaly na zprávu pozitivně. Projev prezidenta Fedu v Dallasu R. Fishera vyzněl pro trhy celkově jako pozitivní. Fisher v pondělí uvedl že americká ekonomika je kromě realitního a automobilového sektoru velmi silná. Dolar zpevňuje na devizovém trhu proti hlavním měnám. Akciové trhy si připisují po dvou dnech poklesu nesmělý zisk.
Pro IQ-TRADE hj-com


Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality