Wienerberger přispěl na letošní ročník Akce cihla

Wienerberger přispěl na letošní ročník Akce cihla

 

Devátý ročník Akce cihla, který probíhá v 25 městech po celé ČR, podpoří jako jeden z hlavních partnerů pro Jihomoravský kraj společnost Wienerberger cihlářský průmysl.

 

 

27.5.2008, Brno: Zahájení letošního ročníku celonárodní kampaně Akce cihla bylo již podruhé spojeno se Stavebními veletrhy Brno 2008. Od 22.4. do 26.4. si tak mohli návštěvníci veletrhu u dvou cihlových stánků koupit  první benefiční cihly dodané společností Wienerberger cihlářský průmysl. Každý, kdo si tuto cihlu zakoupil, přispěl stokorunou na podporu projektů, které umožňují lidem s mentálním postižením začlenit se do běžné společnosti. Během pětidenního prodeje se na brněnském výstavišti vybralo celkem 63 492,50 . Další možnost pomoci budou mít brněnští obyvatelé od 2. do 15.6. kdy bude akce pokračovat. Regionálním pořadatelem je Diecézní charita BrnoOblastní charita Brno, která použije výtěžek na přestavbu fary v Dolních Věstonicích a dále na sociálně terapeutický program „Kavárny Anděl“, která bude zajišťovat výchovu, vzdělávací a aktivizační činnost uživatelů služby, zprostředkovávat kontakt lidí s mentálním postižením se společenským prostředím a bude místem pro realizaci sociální terapie. Celá kampaň Akce cihla skončí 27.7. v Jihočeském kraji.

 

Historie Akce cihla

Akce cihla poprvé proběhla v Praze před osmi lety a v současné době se pod koordinací občanského sdružení Portus Praha koná ve 25 městech po celém území ČR.

Za osm ročníků se prodalo zhruba 160 000 cihel. Získané peníze byly využity k podpoře více než 15 projektů zaměřených na integraci mentálně postižených lidí. S cílem zajistit jim především možnost bydlení a zaměstnání vznikla např. kavárna Vesmírna v Praze, proběhla rekonstrukce objektů v obci Slapy (zde společnost Wienerberger přispěla zdicím materiálem na celou stavbu) sloužící nyní jako chráněná dílna na výrobu nakládaných hermelínů a chráněná domácnost, vybudování chráněného bydlení v obci Plasná v jižních Čechách ad. 

 

Poslání Akce cihla

Cílem této benefiční kampaně je připomenout všem, že lidé  s postižením nepatří do zvláštních ústavů, nýbrž mají mít možnost žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí co nejdůstojnějším a nejsamostatnějším způsobem života. Snažíme se o podporu rozvoje neústavních sociálních služeb v daných regionech, které v souladu s moderními trendy nabízejí alternativy k ústavní péči pro klienty s mentálním postižením.

 

„Lidé s mentálním postižením mají potřebu tělesného pohybu i fyzické práce. Bohužel těch je v moderní společnosti pomálu. Dříve byly schopné místní komunity absorbovat určité procento mentálně retardovaných, ale dnes s nárůstem intelektuální práce těchto příležitostí ubylo. Díky tomu se mentálně retardovaní propadají sociálními síty, protože ztratili své přirozené místo v našem světě. To jinými slovy znamená, že jim dlužíme něco, co by jim přirozeně daly předchozí generace. Totiž důstojné místo v našem světě, kde by cítili, že je lidi mají rádi i přesto, že jim nebyl přán větší intelekt. Inu, někomu nenarostou ruce, někomu intelekt, někomu charakter. Řečeno vzletně, je přeci jen lepší nemít IQ než nemít páteř.“

                                                                                         PhDr.Mgr.Jeroným Klimeš Ph.D.

 

Akce cihla 2008

Ke spolupráci na letošním ročníku sbírky oslovil hlavní organizátor občanské sdružení Portus Praha na 10 neziskových organizací. Akce cihla proběhne od dubna do července ve 25 městech celkem na 49 stanovištích: Praha, Brno, České Budějovice, Třeboň, Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Jindřichův Hradec, Ústí nad Labem, Děčín, Litoměřice, Plzeň, Lochotín, Stříbro, Kolín, Kutná Hora, Třebíč, Náměšť nad Oslavou, Moravské Budějovice, Opava, Kravaře, Prostějov, Zlín, Znojmo, Moravský Krumlov a Rybníky., Výtěžky z jednotlivých krajů putují na místní projekty, zaměřené především na rozvoj chráněného a podporovaného bydlení, pracovních a tréninkových center a center volnočasových aktivit pro lidi s mentálním postižením.

 

Rozpis prodejních míst AKCE CIHLA 2008 pro Jihomoravský kraj

 

název pořádající organizace: Diecézní charita Brno – Oblastní charita Brno

cíl: Výtěžek bude využit na přestavbu fary v Dolních Věstonicích a dále na sociálně terapeutický program „Kavárny Anděl“, která bude zajišťovat výchovu, vzdělávací a aktivizační činnost uživatelů služby, zprostředkovávat kontakt lidí s mentálním postižením se společenským prostředím a bude místem pro realizaci sociální terapie.

 

Místo umístění stánku

Termín umístění stánku

Počet dní

Doba provozu stánku

BVV (2 stánky)

22.4 - 26.4. 2008

5

9:00 - 18:00 hod.

centrum města

2.6. - 6.6. 2008

5

9:00 - 17:30 hod.

centrum města

2.6. - 6.6. 2008

5

10:00 - 18:30 hod.

centrum města

2.6. - 6.6. 2008

5

9:30 - 18:00 hod.

hypermarket Globus

2.6. - 13.6. 2008

12

9:00 - 18:30 hod.

nákupní a zábavní centrum Olympia

2.6. - 15.6. 2008

14

10:00 - 18:30 hod.

nákupní centrum Futurum

2.6. - 13.6. 2008

12

9:30 - 18:00 hod.

 

Další informace naleznete na: www.akcecihla.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy