Podceňovaná epidemie budoucnosti: Alergie

 

„Dobrý den, rád Vás poznávám,…povězte mi něco o sobě,…jakou trpíte alergií?“ Takhle nějak by s nadsázkou mohla v budoucnu vypadat běžná seznamovací konverzace dvou osob.

 

Alergie totiž představují narůstající hrozbu pro zdraví člověka, a to v celosvětovém měřítku. Možná pro vás bude překvapením, že každý pátý obyvatel České republiky je alergik. V evropském měřítku jsou navíc statistiky alarmující ještě více - odhaduje se, že do roku 2015 bude nějakou formou alergie trpět polovina Evropanů, tedy každý druhý z nás. Alergie navíc představuje i nemalou finanční zátěž – na řešení problémů s ní spojených se v Evropě ročně vynaloží až 29 miliard EUR. Podle výsledků posledních studií je přitom alergie, jakožto nemoc, stále podceňována, nedostatečně diagnostikována a nedostává se jí často ani vhodné léčby.

 

Co je vlastně alergie? Stručně řečeno, jde o poruchu lidského imunitního systému. Při alergické reakci náš organismus chybně vyhodnotí určité látky v prostředí, tzv. alergeny, jako nebezpečné infekční činitele a při kontaktu s nimi zahájí nepřiměřenou obranu. Reakce organismu se pak může projevit akutní rýmou, kožní vyrážkou nebo třeba střevními problémy a často může člověku zásadně zkomplikovat život. Přitom alergenům - látkám, které spustí alergickou reakci - je téměř nemožné se vyhnout. Patří mezi ně pyly, bodnutí hmyzem, některé potraviny, léky, nebo chemické látky.

  

Na trhu, především v oblasti kosmetiky a potravinářství, se proto stále častěji setkáváme s produkty označenými jako hypoalergenní. Jde o výrobky, které jsou vůči alergikům šetrné a snižují riziko alergické reakce. Patří mezi ně i Ambi Pur Puresse - svého druhu první a na trhu jediný osvěžovač vzduchu ve spreji, který má hypoalergenní účinky. Navíc jde také o jediný osvěžovač vzduchu, který získal ocenění Britské alergologické asociace (BAF), celosvětově uznávané organizace, která se již více než patnáct let zabývá osvětou, výzkumem a prevencí v oblasti alergie.

 „Osvěžovač Ambi Pur Puresse byl vyvinut s cílem snížit riziko kožních alergií. Ve složení výrobku byly totiž výrazně zredukovány látky, které mohou způsobit alergickou reakci a které byly na základě nařízení EU zařazeny mezi kožní alergeny.“ říká brand managerka značky Ambi Pur Romana Váchalová a dodává, že „pozitivní výsledky a účinky osvěžovače potvrdil i test nezávislého dermatologického institutu. Pokud se kapka spreje náhodou dostane do styku s lidskou kůží, není třeba se ničeho bát, chová se v podstatě jako deodorant.“

Ambi Pur Puresse tak vlastně zvládne dvě věci najednou – příjemně provoní celý váš byt a zároveň nijak neohrozí Vaše zdraví. Můžete ho tedy bez obav použít v celém bytě a nemusíte se bát, by nějak ublížil vašim dětem nebo domácím mazlíčkům. K dostání jsou přitom hned čtyři varianty elegantních jemných vůní – Cotton (bavlna), Air (svěží vzduch), Lotus (lotos) a Bamboo (bambus).

Výrobci kosmetiky a potravin, kteří přistupují ke svému podnikání zodpovědně, na současnou alarmující situaci reagují a zavádí na trh produkty, které snižují riziko dalšího vzniku a šíření alergií. Mezi takto zodpovědné značky patří i Ambi Pur.

 

Více informacích o hypoalergenních výrobcích Ambi Pur najdete na www.ambipur.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy