Veletrh TENDENCE 2009 se blíží

Letošní září bude opět ve znamení setkání obchodníků, architektů, designérů a veřejnosti, kteří mají jedno společné, a to zájem o zařízení interiérů. Toto setkání se uskuteční ve dnech 10. – 13. 9. 2009 v areálu PVA Letňany, kde proběhne již 14. ročník největšího veletrhu interiéru a designu v ČR TENDENCE.

Pestrá bude letošní účast firem v sekci nábytku. Mezi novými vystavovateli se objeví např. společnosti Astin, výrobce kvalitních vestavěných skříní, Belterra, Aglas – dovozce designového nábytku z Anglie, Hohno – výhradní dovozce originálních ložnic, společnosti Ason interier, Nadop, Viola, a mnoho dalších. Pozornost si zaslouží také rozsáhlý doprovodný program TENDENCE 2009 – kromě klasických soutěží Okno v interiéru, Prostřený stůl, In light a top design by měl proběhnout pokus o pokoření rekordu, ten spočívá ve výrobě co největšího kusu nábytku. Další novinkou je projekt „Exotická ložnice“, chybět samozřejmě nebude program pro odbornou veřejnost.

Již tradičně se budou prezentovat přední firmy s bytovými doplňky, široké spektrum do kuchyně i do celého domu nabízí např. firma Mobax – vítejte doma! Firma Amber Land s luxusní značkou Leonardo připravila novou kolekci výrobků ze skla a keramiky. Významnou novinkou v této sekci je účast společnosti Potten & Pannen, která představí kuchyňské a domácí potřeby, designové doplňky značek Rosenthal, Rösle, Carl Mertens, Zwilling J.A. Henckels a FrancisFrancis. Luxusní porcelán, sklo a doplňky s 260letou tradicí představí opět Villeroy & Boch. Mezi další významné vystavovatele patří Hotový interiér, s.r.o., Cedr Group s.r.o., Unipro-Czech, s.r.o., In-spirace a mnoho dalších.

Inspirativní jistě bude návštěva oddělení bytového textilu či stánku společnosti Orsei, která nabídne kromě klasického sortimentu bytového textilu a koberců také tapety firmy Marburg a Eijffinger či krby jedinečného designu, který je kombinací velmi moderního stylu a přírodního plamene. Poslední sekcí v hale č. 1 je osvětlení. Zde se bude nově prezentovat firma Vávra osvětlení, s.r.o., dále svoji účast potvrdila společnost Selene spol. s r.o., s interiérovými svítidly klasické kolekce Artemide, Luminex, Apro Lux s.r.o., Eglo Česko-moravská svítidla, spol. s r.o., Alhambra, Hagos aj.


Souběžně s veletrhem Tendence bude probíhat veletrh kávy, prezentace vybavení pro její přípravu a festival kávy s názvem COFEX a první ročník mezinárodního veletrhu dárků, hodinek a klenotů BONEXPO. I pro tento veletrh se připravuje bohatý doprovodný program, na kterém se bude podílet paní Radka Křivánková, majitelka firmy na ozdobné balení dárků, autorka knih o balení dárků a dvojnásobná rekordmanka zapsaná v Guinnessově knize rekordů.


Více na: www.tendence.eu, www.cofex.eu, www.bonexpo.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Design