Bazén na zimu pod plachtou

Pokud máte na zahradě vlastní bazén, je na čase začít řešit jeho zazimování. Mimo jiné je třeba vyřešit i otázku, čím bazén na zimu zakrýt. Je ale možné využít na zimu stejnou plachtu, kterou používáme na letní zakrytí? Je vhodná samonavíjecí roleta? Má být plachta průsvitná či neprůsvitná? Takové a mnohé další otázky vás mohou při řešení tohoto problému napadnout. Jaké jsou tedy rozdíly mezi jednotlivými plachtami?

 

LETNÍ PLACHTA

Letní plachta slouží k zakrytí bazénu během sezóny. V době, kdy bazén nepoužíváme zabrání napadání nečistot do bazénu a pomůže udržet teplo nastřádané během dne. Není však určena na zazimování bazénu.

 

ZIMNÍ PLACHTA

Zimní plachta  je neprůsvitná a tím kromě ochrany před listím a jinými nečistotami brání i průniku světla, které (navzdory chladu a zimnímu období) podporuje rozmnožení řas a mikrobů. Je vyrobena z husté síťoviny, která zadrží nečistoty, ale propustí dešťovou vodu, takže nedojde k poškození nahromaděnou vodou. Na hladinu pod plachtu se umísťují ještě speciální plováky, které zmírní tlak ledu na bazénový skelet.

 

UNIVERZÁLNÍ PLACHTA

Univerzální plachta Novaroll nahradí letní i zimní plachtu a je ideální pro celoroční zakrývání bazénu. Kromě požadavku na bezpečnost plní i funkci tepelné izolace a ochrany před padajícími nečistotami. Je vyztužena hliníkovými nosníky a ukotvena do dlažby, čímž je zabezpečena proti posunu. Plachta se pokládá na obrubní kameny bez dotyku s vodní plochou a kromě izolace poskytuje ochranu proti pádu dětí či zvířat do vody.

 

UNIVERZÁLNÍ TERMOIZOLAČNÍ PLACHTA

Termoizolační plachta má vynikající izolační schopnosti, pomocí kterých lze náklady na ohřev vody snížit až o neuvěřitelných 70 %. Trojvrstvá plachta od společnosti Desjoyaux má spodní vrstvu s pyramidální strukturou, která je odolná proti mikrobům a chemickým produktům, prostřední šestimilimetrovou vrstvu z polyetylenové pěny a horní vrstvu z polyetylenové fólie, jejíž struktura je zesílena textilním vláknem.

 

ROLETY A NAVÍJECÍ SYSTÉMY

Tato řešení, velice praktická v letním období, mohou v zimě způsobit četné problémy. Proto se doporučuje navíjecí systémy na zimu odmontovat, nebo se alespoň vyhnout jakékoliv manipulaci. Zejména rolety jsou velice náchylné na poškození vlivem mrazu, když dojde k zamrznutí vody mez jednotlivými lamelami.

 

www.desjoyaux.cz

 

 

 

 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Zahrada, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Zahrada