Ostrava je jediným velkým českým městem, kde rostou ceny bytů

TNBiz, 24.10.2010
Mediafax

OSTRAVA (MEDIAFAX) - Ostrava je jediným z velkých českých měst, kde zdražují byty. Vyplývá to z údajů tuzemského realitníhoserveru Realitymix.cz.

"Server má aktuálně v nabídce téměř 160 tisíc nemovitostí, inzerují na něm všechny významné realitní sítě jako RE/Max, Century 21 nebo Realitní společnost České spořitelny i lokální realitní kanceláře, takže údaje jsou vypovídající," uvedl mediální zástupce serveru Marek Pražák s tím, že portál provozuje společnost Dalten Media.

Průměrná cena za metr čtvereční bytu je na počátku posledního letošního čtvrtletí podle údajů portálu v Ostravě skoro o čtyři procenta vyšší, než byla v polovině roku. Růst cen, a to o 0,4 procenta, zaznamenalo ve třetím čtvrtletí ještě Brno. Ve všech ostatních krajských městech včetně Prahy pak šly ceny bytů mezičtvrtletně dolů.

Ceny nejčastěji prodávaných bytů (60 m2) vzrostly v Ostravě od začátku roku o více než desetinu, což je v celorepublikovém srovnání naprostá výjimka.
"Stále je ale bydlení v Ostravě levnější než ve většině dalších měst v ČR, nižší ceny jsou pouze v Ústí nad Labem," řekl ředitel portálu Realitymix.cz Jan Štěp.

Ivana Gracková, grackova@mediafax.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality