Cenu Inovace roku 2010 získal POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX

Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX přesvědčila o svojí unikátnosti jedenáctičlennou odbornou komisi a v soutěži „Cena Inovace roku 2010“ získala nejvyšší ocenění. Cihla je díky svým výborným tepelněizolační vlastnostem a jedinečnému konstrukčnímu řešení vnitřních dutin vhodná pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, a to i bez dodatečného zateplení zdiva. Spolu s tím umožňuje jednoduchou a velmi rychlou výstavbu.

 

V 15. ročníku soutěže stanula společnost Wienerberger, výrobce zdicího systému POROTHERM, na nejvyšším stupínku spolu s VÚK Panenské Břežany, a. s.. Ten byl oceněn za drát CuCrTi. Cena Inovace roku je udělována Asociací inovačního podnikání ČR. Cílem soutěže je ocenit výrazné inovační počiny. Přihlášené produkty jsou hodnoceny podle velmi náročných kritérií, které posuzují technickou úroveň produktu, původnost řešení, postavení na trhu a efektivnost a také vliv na životní prostředí.  

 

Pro nízkoenergetické i pasivní domy

 

Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo. „Tuto cihlu jsme vyvinuli především pro výstavbu nízkoenergetického bydlení,“ upřesňuje Josef Kotek, generální ředitel společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Pokud si však stavebníci zvolí odpovídající projekt a pohlídají si správné řešení a následné provedení typových detailů obvodového zdiva, mohou bez zateplení zdiva postavit i rodinný dům v pasivním energetickém standardu. A to při tloušťce zdiva pouhých 44 cm. Jak Kotek dodává: „Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX je výsledkem našeho úsilí vyvíjet takové produkty, které budou stavebníkům přinášet trvalou užitnou hodnotu. Vývoj a inovaci chápeme nejen jako naši povinnost leadera trhu, ale  i náš závazek pro další generace v oblasti zdravého a úsporného bydlení.“

 

Rychlé, jednoduché a úsporné stavění

 

Výhodou je i technologie zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX. Na hotové základové desce jde zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domu do týdne. Stavebníci také oceňují, že zdít je možné i v zimě, a to až do -5°C.

„Oproti výstavbě na klasickou maltu se při zdění s pěnou DRYFIX snižuje pracnost až o 50 %.“ Jedna dóza pěny nahradí při zdění tři a půl kolečka hotové malty. „Dózy přitom stavebníci dostanou při nákupu těchto cihel v odpovídajícím množství zdarma,“ uvádí Kotek jednu z výhod. Jak dodává, cihla se od svého uvedení na trh setkává s velkým zájmem jednotlivých stavebníků i velkých odběratelů. V současnosti se vyváží na Slovensko a zájem projevili i Poláci.

 

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy