Urbatek – vysoký lesk pro interiér i exteriér

Společnost Los Kachlos představila novinku španělského původu – dlažby Urbatek s vysoce leštěným broušeným povrchem. Odraz světla činí obdivuhodných 72%.

 

Společnost Los Kachlos uvedla na český trh španělskou designovou novinku – sérii dlažeb Urbatek, které vynikají vysokým leskem, díky němuž lze docílit nadstandardního odrazu světla. Dlažby jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak i exteriéru, a to i v případech ploch s vysokou zátěží.

Materiál má oproti konkurenčním dlažbám celou řadu dalších výhod. V první řadě je to vyšší tloušťka, která činí materiál velmi odolným, dále pak kalibrace, která umožňuje pokládku bez spár, a sražená hrana – tzv. mikrofazeta – po celém obvodu, díky níž není dlažba náchylná na poškození hrany při manipulaci a pokládce.

Každý, kdo zvažuje využití dlažeb série Urbatek v exteriéru, ocení i vysokou mrazuvzdornost tohoto materiálu. Jeho absorpce vody je totiž menší než 0,01%, díky čemuž se nule blíží i dilatační koeficient. Pro srovnání – u běžných keramických dlažeb se absorpce vody pohybuje mezi 0,5% až 3 %.

Nespornou výhodou je i snadné čištění. Dlažby jsou totiž vypalovány v pecích při teplotě dosahující 1240 °C po dobu nadstandardních 60 minut. Delším časem se eliminuje spojování pórů, což se velmi pozitivně projeví při úklidu.

 

Dlažby série Urbatek jsou 10,5 mm vysoké a jsou k dispozici ve formátech 30x30, 30x60, 60x60 a speciálních rozměrech 40x80 a 80x80 cm. Kromě lesklé broušené verze si může zákazník vybrat i matnou neglazovanou variantu.

 

Více na www.loskachlos.cz

 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry