Urbatek – vysoký lesk pro interiér i exteriér

Společnost Los Kachlos představila novinku španělského původu – dlažby Urbatek s vysoce leštěným broušeným povrchem. Odraz světla činí obdivuhodných 72%.

 

Společnost Los Kachlos uvedla na český trh španělskou designovou novinku – sérii dlažeb Urbatek, které vynikají vysokým leskem, díky němuž lze docílit nadstandardního odrazu světla. Dlažby jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak i exteriéru, a to i v případech ploch s vysokou zátěží.

Materiál má oproti konkurenčním dlažbám celou řadu dalších výhod. V první řadě je to vyšší tloušťka, která činí materiál velmi odolným, dále pak kalibrace, která umožňuje pokládku bez spár, a sražená hrana – tzv. mikrofazeta – po celém obvodu, díky níž není dlažba náchylná na poškození hrany při manipulaci a pokládce.

Každý, kdo zvažuje využití dlažeb série Urbatek v exteriéru, ocení i vysokou mrazuvzdornost tohoto materiálu. Jeho absorpce vody je totiž menší než 0,01%, díky čemuž se nule blíží i dilatační koeficient. Pro srovnání – u běžných keramických dlažeb se absorpce vody pohybuje mezi 0,5% až 3 %.

Nespornou výhodou je i snadné čištění. Dlažby jsou totiž vypalovány v pecích při teplotě dosahující 1240 °C po dobu nadstandardních 60 minut. Delším časem se eliminuje spojování pórů, což se velmi pozitivně projeví při úklidu.

 

Dlažby série Urbatek jsou 10,5 mm vysoké a jsou k dispozici ve formátech 30x30, 30x60, 60x60 a speciálních rozměrech 40x80 a 80x80 cm. Kromě lesklé broušené verze si může zákazník vybrat i matnou neglazovanou variantu.

 

Více na www.loskachlos.cz

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry