Recepty na víkend = tentokrát recept na plněné papriky s pohankou

Recepty na víkend: receptů na plněné papriky je vícero. Papriky můžeme plnit mletým masem, nebo sojovým granulátem, dá se přidat uvařená rýže, restovaná zelenina, houby; kombinací a možností je mnoho. A co takhle uvařit a ochutit zdravou pohanku a naplnit s ní papriky?

 

Recept má dvě verze - masovou, kde je pohanka smíchaná s mletým masem a nemasovou, s pohankou, žampiony a pórkem. Stačí si vybrat, kterému receptu vy sami dáváte přednost.

Ještě pár vět o pohance - neprávem opomíjené obilovině, která ve středověku byla jedním ze základních jídel našich předků. Pohanka je zdravá, to se obecně ví. Obsahuje rutin, který podporuje naše cévy, pomáhá při ateroskleróze a dokonce i rakovině. Z dalších stopových prvků dále obsahuje užitečný selen, mangan a měď. Uvařit pohanku je velmi jednoduché a rychlé.  


Plněné papriky s pohankou a mletým masem

Recept pro 3 - 4 osoby

Suroviny:
6 - 7 zelených paprik (podle velikosti), 4 hrsti pohanky, 1/2 kg mletého masa, kousek anglické slaniny, větší cibule, 2 špetky mletého kmína, sladké papriky, černého pepře a majoránky, sůl (podle chuti a zvyklosti)

Postup:
Nejprve propereme ve vlažné vodě pohanku, zalijeme ji jeden a půl násobkem vody a vaříme ji pod pokličkou maximálně 3 minuty. Odstavíme a necháme dalších cca 15 minut pod pokličkou. To pohanka měkne a vstřebává vodu. Mezitím si na pánvi lehce vyškvaříme nadrobno nakrájený kousek slaniny a opečeme ji s nakrájenou cibulí. Slaninu s cibulí a částečně vychladlou pohankou, mletým kmínem, paprikou, majoránkou a solí dobře promícháme s mletým masem. Připravenou směsí naplníme papriky, které jsme omyli a vysušili, rovně odřízli zadní část spolu se stopkou, vydlabali vnitřek a odstranili semínka. Do papriky je dobré směs pěchovat, aby byla vyplněná i její zúžená část. Dá se upěchovat prstem, ale použít můžeme užší část vařečky. Naplněné papriky naskládáme do olejem zlehka vymaštěného pekáčku a i s poklicí necháme dusit v troubě po dobu 3/4 hodiny při teplotě 170 °C. Poté sejmeme poklici a papriky "přižahneme" na cca 10 minut bez poklice na 200 °C.

Podáváme s vařenými, nebo šťouchanými brambory, bramborovou kaší, případně celozrnným pečivem. Plněné papriky můžeme jíst i samotné, například s rajčatovým salátem.     

Poznámka:
Pokud vám pohanka zbyde, rozhodně ji nevyhazujte. Pomocí mixeru (i ponorného) z ní můžete udělat pomazánku, třeba s olejovkami a syrovou jarní cibulkou.

Plněné papriky s pohankou, žampiony a pórkem

Recept pro 3 - 4 osoby

Suroviny:
6 - 7 zelených paprik (podle velikosti), 4 hrsti pohanky, 5 žampionů (dá se použít i hlíva), 2 lžíce oleje, menší pórek, 2 špetky mletého kmína, sladké papriky a majoránky, 1 špetka muškátového květu, sůl (podle chuti a zvyklosti)    

Postup:
Nejprve propereme ve vlažné vodě pohanku, zalijeme ji jeden a půl násobkem vody a vaříme ji pod pokličkou maximálně 3 minuty. Odstavíme a necháme dalších cca 15 minut pod pokličkou. To pohanka měkne a vstřebává vodu. Mezitím si na pánvi na oleji orestujeme nadrobno nakrájený pórek a žampiony (hlívu). Ty spolu s kořením, solí a částečně vychladlou pohankou dobře promícháme do kompaktní směsi. Připravenou směsí naplníme papriky, které jsme omyli a vysušili, rovně odřízli zadní část spolu se stopkou, vydlabali vnitřek a odstranili semínka. Do papriky je dobré směs pěchovat, aby byla vyplněná i její zúžená část. Dá se upěchovat prstem, ale použít můžeme užší část vařečky. Naplněné papriky naskládáme do olejem zlehka vymaštěného pekáčku a i s poklicí necháme dusit v troubě po dobu 3/4 hodiny při teplotě 170 °C. Poté sejmeme poklici a papriky "přižahneme" na cca 10 minut bez poklice na 200 °C.

Podáváme s vařenými, nebo šťouchanými brambory, bramborovou kaší, případně celozrnným pečivem. Plněné papriky můžeme jíst i samotné, například s rajčatovým salátem.      

Poznámka:
Pokud vám pohanka zbyde, rozhodně ji nevyhazujte. Můžete jí smíchat s nakrájeným a okapaným kysaným zelím. Další možností je směs s pokrájenými natvrdo uvařenými vejci, solí a špetkou mletého pepře.

Přejeme dobru chuť a pěkný víkend!



Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie



Články Recepty na víkend