Nové bydlení v Praze: 500 až 700 nových bytů ve finském stylu

Jana Brožková (Bydlet.cz), 5.02.2017
Nové bydlení v Praze, 500 až 700 nových bytů

Společnost YIT, která dnes co do počtu prodaných bytů zaujímá pátou příčku v pořadí pražských rezidenčních developerů, oznámila dvě nové akvizice v Praze 5 a Praze 9. V Košířích chystá rezidenční komplex Aalto Cibulka a ve Vysočanech získala pozemky pro další etapy projektu Suomi Hloubětín, jímž proměňuje zdejší průmyslovou lokalitu v moderní obytnou čtvrť. Nabídku nového bydlení v Praze tak obohatí o celkem 550 až 700 bytů ve finském stylu.

„Neustále pracujeme na nových akvizicích a v lednu se nám podařilo dvě uzavřít. Zvítězili jsme ve výběrovém řízení a od Městské části Praha 9 odkoupili pozemky těsně sousedící s naším areálem Suomi Hloubětín. Tím budeme moci náš dosud největší projekt v hlavním městě rozšířit o další etapy s bytovými domy a komerční zónou. Proměna zdejší průmyslové lokality, inspirovaná podobnými projekty YIT v mateřském Finsku, je tak naší českou vlajkovou lodí v oblasti developmentu velkých městských celků. I naše druhá novinka představuje revitalizaci brownfieldu. Na pozemku někdejší továrny ZPA Košíře kromě výstavby nového bytového domu v severském stylu částečně zachováme původní industriální budovu, kterou přeměníme na rezidenční objekt s loftovým bydlením,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

 V rámci nového projektu Aalto Cibulka v pražských Košířích YIT postaví v několika etapách zhruba 350 až 400 nízkoenergetických bytů doplněných o komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby první fáze, jež má vydané stavební povolení, je plánované na letošní jaro a dokončení zhruba za dva roky. Celý projekt vyroste na místě brownfieldu o celkové rozloze téměř 30 000 m2. Rezidenční komplex, jenž se nachází v těsném sousedství přírodního parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule, se bude skládat ze dvou samostatných budov. Architektonický návrh novostavby bytového domu má podobu vlnovky, která se ve finštině řekne „aalto“ a dala tak projektu jméno. Druhý rezidenční objekt vznikne přestavbou původní industriální budovy, z níž YIT zachová řadu prvků – například zdařilou fasádu ve funkcionalistickém stylu.

 Projekt Suomi Hloubětín YIT díky získání nových pozemků směrem ke Kolbenově ulici rozšíří o dalších 200 až 300 bytů ve finském stylu. V rámci revitalizace celé lokality developer počítá i se začleněním komerční části s obchody a službami a relaxační zóny se zelení. Zahájení stavby plánuje na jaro 2019. 

Názory na článek  Nové bydlení v Praze: 500 až 700 nových bytů ve finském stylu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy