V Plané na Tachovsku hoří zámek, hasiči bojovali s ohněm celou noc

Mediafax (Mediafax), 11.11.2017

Celou noc bojovali hasiči s požárem střechy zámku v Plané na Tachovsku. Příčinu zatím vyšetřovatelé neznají, podle místních ale mohli požár založit bezdomovci, kteří v budově často přespávají.

Zámek v Plané začal hořet asi půl hodiny před půlnocí. Požáru si všimli zaměstnanci a děti z nedalekého dětského domova, ale nejdříve mu nevěnovali pozornost - mysleli si, že hoří v lese. I tak zavolali pomoc.

Přivolaní hasiči ale zjistili, že hoří přímo střecha zámku. Píše o tom portál krimi-plzen.cz. S plameny bojovalo celou noc několik jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů, na místě byly i ráno. Objekt stále dohašují.

Zámek stojí na místě někdejšího gotického hradu, patřil šlechtickému rodu Nosticů. V druhé polovině 20. století ho využívala pohraniční stráž jako kasárna. Od roku 1989 se o něj ale nikdo nestará a areál chátrá.

Podle místních obyvatel se stal zámek útočištěm bezdomovců. Právě jim také svědci, s nimiž hovořili novináři na místě, přičítají založení požáru. Vyšetřovatelé ale zatím přesnou příčinu nestanovili.

Názory na článek  V Plané na Tachovsku hoří zámek, hasiči bojovali s ohněm celou noc
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy