První letošní certifikáty Klasa jsou uděleny

Jana Brožková (Bydlet.cz), 14.02.2018
Nově oceněnými výrobky jsou Mezi nové držitele značky Klasa patří 6 výrobců se 13 produkty. Jedná se o široké spektrum potravin, na své si přijdou především děti, které si jistě rády pochutnají na přesnídávkách s novou nevšední příchutí.

 

 

Nově oceněnými výrobky jsou:

Hrášek

Výrobce: Alibona, a.s.

Hrášek používaný pro výrobu se pěstuje v Olomouckém kraji. Použité odrůdy jsou vybrány letitými zkušenostmi a důraz na kvalitu je kladen také při sklizni.

Alibona je přední producent výrobků z ovoce a zeleniny, jako např. kompoty, sterilovaná jednodruhová zelenina, sterilované zeleninové směsi, zeleninové omáčky. Zvláštní součástí výrobního sortimentu jsou potravinové přípravky pro zpracování ovoce a zeleniny v domácnosti prodávané pod obchodními značkami Deko, Pektogel, dále výrobky spotřebitelského balení Hořčičné semínko a Kyselina citronová.

Gazdovská klobása

Výrobce: Beskydské uzeniny, a.s.

Gazdovská klobása vyniká vysokým podílem masa bouraného v ČR s nízkým obsahem tuku, je výrazně kořeněná s přídavkem papriky a je vhodná jak ke grilování, tak ve studeném stavu pro dekorativní účely obložených mís nebo jiných lahůdek.

Společnost Beskydské uzeniny je na trhu od roku 1990, přičemž tradice značky začíná již v roce 1919. V současnosti společnost nabízí přes 230 druhů tepelně opracovaných masných výrobků určených k přímé spotřebě a prodeji čerstvého masa.

Hlíva ústřičná

Výrobce: ČESKÉ HOUBY a.s.

Hlíva ústřičná je jedlá houba s všestranným použitím do hotových jídel. Je vhodným obohacením polévek a omáček.

Společnost ČESKÉ HOUBY je ryze česká společnost, jejíž počátky sahají do roku 1992.
Houby pěstují ve dvou moderních farmách v Soběslavi a Nedvědicích s týdenní produkcí 55 tun.

Vepřové sádlo škvařené

Výrobce: Ligurský s.r.o.

Oceněné sádlo vyniká příjemnou vůní a chutí po škvaření. Je vhodné nejen na smažení, ale díky středně tuhé konzistenci umožňuje lehkou roztíratelnost a použití ve studené kuchyni.

Společnost Ligurský je výhradně česká firma zabývající se výrobou škvařeného sádla, škvarků a pomazánek. Jejich výrobky jsou k dostání téměř po celé České republice, Slovensku a Maďarsku.

Ovocná přesnídávka s malinami , Ovocná přesnídávka s pomeranči, Ovocná přesnídávka s višněmi, Ovocná přesnídávka s mangem, Ovocná přesnídávka s banány, Ovocně zeleninová přesnídávka s mrkví.

Výrobce: LINEA NIVNICE, a.s.

Přesnídávky se vyrábí ve dvou velikostech – ve skle 190 g a v kapsičce 100 g. Ovocná přesnídávka v kapsičce přináší zcela nový způsob používání. Kapsičku můžete vzít do školní brašny na svačinu, na výlet či hřiště.

LINEA NIVNICE je doma na Dolňácku, v podhůří Bílých Karpat. Zde jsou vyráběny pro naše nejmenší ovocné přesnídávky značky HELLO, které pravidelně získávají ocenění Klasa. To nejlepší ovoce a nejmodernější provoz jsou zárukou kvalitních výrobků této společnosti.

Originál české Výběrové párečky, Kuřecí medailonky z prsního řízku, Kuřecí nudličky ze stehenního řízku

Výrobce: Vodňanská drůbež, a.s.

Kuřecí maso pro výrobu nově oceněných výrobků pochází z kuřat chovaných pouze v uzavřených chovech v České republice. Kuřecí nudličky a Kuřecí medailonky jsou vyráběny z čerstvého kuřecího masa bez kůže. Originál české Výběrové párečky neobsahují lepek a jsou naráženy do přírodního skopového střívka, díky kterému jsou na skusu příjemně křupavé a šťavnaté.

Obchodní společnost Vodňanská drůbež je největším dodavatelem drůbežího masa v České republice. Ve třech provozovnách se zpracovává na nejmodernějších výrobních linkách a technologiích jatečná drůbež a drůbeží výrobky. Do portfolia výrobků patří nejen chlazená a hluboce zmrazená drůbež, ale zároveň tepelně opracované masné výrobky.

•••

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1 003 produktů od 226 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

Názory na článek  První letošní certifikáty Klasa jsou uděleny
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy