V Asii přivítali nový rok Psa, takové oslavy se jen tak nevidí

TNBiz (TNBiz), 16.02.2018

V Číně, Koreji a dalších asijských zemích oslavili o půlnoci příchod nového roku - roku Psa. Oslavy doprovázely ohňostroje a světelné show. Pes, jedno ze znamení čínského horoskopu, symbolizuje přátelství, věrnost a oddanost.

Průvody tanečnic, akrobatická vystoupení a alegorické vozy - v Honkongu oslavili příchod nového roku velkolepě. Do záře tisíců světel se ponořila i Šanghaj. Všemi barvami se rozzářily mrakodrapy, ulice i chrámy. Mohutné oslavy proběhly nejen v Číně, ale i po celé východní a jihovýchodní Asii.

V Pekingu zahájili první ráno nového roku tradičně - údery do mohutného chrámového zvonu. Účastníci obřadu doufají, že jim zvonění přinese štěstí. "Letos jsem sem přivezl i svoji maminku, aby zazvonila na zvonec. Přeji si, aby se moje rodina i celá země měli co nejlépe," popsal jeden z čínských turistů.

Chrámy zdobí tisíce červených lampiónů, u mnoha z nich se shromáždily davy lidí. Modlí se tam za zdraví, štěstí a spokojenost v novém roce a zapalují vonné tyčinky. Okolí svatostánků zaplnily krámky s pečeným masem i s ručně dělanými výrobky.

Kromě lidí slaví nový rok i pandy v zoo. Chlupatí medvídci dostali dokonce několik plyšových psů na hraní. A měli z nich takovou radost, že se o ně i poprali.

Názory na článek  V Asii přivítali nový rok Psa, takové oslavy se jen tak nevidí
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy