Jak proměnit exteriér vašeho domu? Pomůže všestranný kamenný koberec

Kamínkové povrchy pro venkovní prostor Moderní a zároveň přirozený vzhled domu a jeho okolí je něco, po čem touží řada českých domácností, ať již zařizují nové bydlení či jen rekonstruují. Designový povrch z kamínků, který venkovnímu prostoru propůjčuje zdání luxusu lze úspěšně využít v obou případech. Zejména díky jeho praktičnosti a snadné pokládce.

Interiér už máte zrenovovaný, ale chybí vám doladit fasádu, upravit dvorek, zahradu nebo okolí bazénu? Chůze po přírodních oblázcích nemusí být jen záležitostí letních dovolených v hotelových či wellness resortech. Kamínkové povrchy TopStone si můžete pořídit také pro svůj domov, a možností kde je využít je celá řada. Od menších zídek a podezdívek, přes zahradní a příjezdové cesty, po altány, terasy a plochy kolem bazénů.

Přírodní materiály, které jsou dnes designovým trendem, ovšem rychle podléhají zkáze času i okolních vlivů. Nejvhodnější je v tomto ohledu kámen. Ten je ve své přirozené podobě nicméně nákladnější a obtížněji se s ním pracuje. Kamenný koberec tak představuje vhodnou alternativu. Dostupné varianty říčních a mramorových kamínků, v pestré škále barevných provedení, vynikají nejen dlouhou životností, snadnou údržbou, ale především svou nadčasovostí. Vytváří dokonalou symbiózu mezi okolní přírodou a budovou, mezi interiérem a exteriérem.

Propojení obytné části s exteriérem s lehkostí a přirozeností 

Se záměrem maximálně propojit hlavní obytnou část s exteriérem pracují architekti čím dál častěji. V tomto ohledu dokáže kamenný koberec dokonale splnit účel, neboť jej lze díky kombinaci různých technologií využívat nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Velmi elegantně jej lze navíc kombinovat s dalšími materiály. Povrch TopStone je jednotný, beze spár a nedokonalých detailů, jež se mnohdy objevují u jiných materiálů se složitější pokládkou.

 

Podtrhněte krásu vaší zahrady, aniž byste narušili její přírodní vzhled

Vytvořte si na vaší zahradě ráj! Přírodní vzhled kamenného koberce výborně zapadne do zahrad okrasných i užitkových. Velmi dobře také ladí k dalším materiálům, zejména k dřevu, což oceníte především při stavbě altánků a pergol. Jednotlivá zákoutí zahrady pak můžete podtrhnout jednou dominantní, nebo vícero menšími kamínkovými cestičkami. Různě splývajících či naopak kontrastujících barev. Bez problémů lze kamenný koberec použít i na schody, podezdívky či jiné vertikální plochy. Pokládka kamenného koberce je snadná a rychlá. Šikovný kutil ji u menších ploch zvládne bez potíží sám.

Vdechněte okolí vašeho bazénu novou svěží tvář

Nezapomínejte také na prostor kolem vašeho venkovního bazénu. I ten může díky kamínkovému koberci snadno získat úplně nový designový nádech. A vy si budete stále připadat jako na dovolené. Díky desítkám různých barevných provedení mramorových i říčních kamínků jej bez obtíží barevně sladíte s vaším domem nebo s terasou. Předností kamínkového povrchu je protiskluzovost a vodopropustnost. Navíc slunce oblázky příliš nerozpaluje. Pokud máte děti nebo domácí zvířata, jedná se tak o ideální bezpečné řešení. 

•••

TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu. Ve firmě TOPSTONE jej vyrábí již od roku 1996. Sami vyvíjí vlastní epoxidová pojiva, čímž garantují jejich kvalitu a unikátní pevnostní parametry. Výsledné produkty jsou certifikovány a neobsahují nonylfenol ani rozpouštědla.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky