Jak proměnit exteriér vašeho domu? Pomůže všestranný kamenný koberec

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 16.05.2018
Kamínkové povrchy pro venkovní prostor Moderní a zároveň přirozený vzhled domu a jeho okolí je něco, po čem touží řada českých domácností, ať již zařizují nové bydlení či jen rekonstruují. Designový povrch z kamínků, který venkovnímu prostoru propůjčuje zdání luxusu lze úspěšně využít v obou případech. Zejména díky jeho praktičnosti a snadné pokládce.

Interiér už máte zrenovovaný, ale chybí vám doladit fasádu, upravit dvorek, zahradu nebo okolí bazénu? Chůze po přírodních oblázcích nemusí být jen záležitostí letních dovolených v hotelových či wellness resortech. Kamínkové povrchy TopStone si můžete pořídit také pro svůj domov, a možností kde je využít je celá řada. Od menších zídek a podezdívek, přes zahradní a příjezdové cesty, po altány, terasy a plochy kolem bazénů.

Přírodní materiály, které jsou dnes designovým trendem, ovšem rychle podléhají zkáze času i okolních vlivů. Nejvhodnější je v tomto ohledu kámen. Ten je ve své přirozené podobě nicméně nákladnější a obtížněji se s ním pracuje. Kamenný koberec tak představuje vhodnou alternativu. Dostupné varianty říčních a mramorových kamínků, v pestré škále barevných provedení, vynikají nejen dlouhou životností, snadnou údržbou, ale především svou nadčasovostí. Vytváří dokonalou symbiózu mezi okolní přírodou a budovou, mezi interiérem a exteriérem.

Propojení obytné části s exteriérem s lehkostí a přirozeností 

Se záměrem maximálně propojit hlavní obytnou část s exteriérem pracují architekti čím dál častěji. V tomto ohledu dokáže kamenný koberec dokonale splnit účel, neboť jej lze díky kombinaci různých technologií využívat nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Velmi elegantně jej lze navíc kombinovat s dalšími materiály. Povrch TopStone je jednotný, beze spár a nedokonalých detailů, jež se mnohdy objevují u jiných materiálů se složitější pokládkou.

 

Podtrhněte krásu vaší zahrady, aniž byste narušili její přírodní vzhled

Vytvořte si na vaší zahradě ráj! Přírodní vzhled kamenného koberce výborně zapadne do zahrad okrasných i užitkových. Velmi dobře také ladí k dalším materiálům, zejména k dřevu, což oceníte především při stavbě altánků a pergol. Jednotlivá zákoutí zahrady pak můžete podtrhnout jednou dominantní, nebo vícero menšími kamínkovými cestičkami. Různě splývajících či naopak kontrastujících barev. Bez problémů lze kamenný koberec použít i na schody, podezdívky či jiné vertikální plochy. Pokládka kamenného koberce je snadná a rychlá. Šikovný kutil ji u menších ploch zvládne bez potíží sám.

Vdechněte okolí vašeho bazénu novou svěží tvář

Nezapomínejte také na prostor kolem vašeho venkovního bazénu. I ten může díky kamínkovému koberci snadno získat úplně nový designový nádech. A vy si budete stále připadat jako na dovolené. Díky desítkám různých barevných provedení mramorových i říčních kamínků jej bez obtíží barevně sladíte s vaším domem nebo s terasou. Předností kamínkového povrchu je protiskluzovost a vodopropustnost. Navíc slunce oblázky příliš nerozpaluje. Pokud máte děti nebo domácí zvířata, jedná se tak o ideální bezpečné řešení. 

•••

TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu. Ve firmě TOPSTONE jej vyrábí již od roku 1996. Sami vyvíjí vlastní epoxidová pojiva, čímž garantují jejich kvalitu a unikátní pevnostní parametry. Výsledné produkty jsou certifikovány a neobsahují nonylfenol ani rozpouštědla.


Názory na článek  Jak proměnit exteriér vašeho domu? Pomůže všestranný kamenný koberec
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky