Další most spadl ještě před plánovanou demolicí

Rubrika: Stavba
TNBiz (TN.cz), 12.06.2018

O den dřív, než byl původní plán, padl bouraný silniční most ve Velkém Meziříčí a může za to jeho havarijní stav. Více než 90 let starý most se měl bourat až v úterý, ale o den dřív se ukázalo, že by mohl spadnout samovolně, a tak ho stavebníci raději strhli.

Pondělní obrázky - most přes řeku Balinku ve Velkém Meziříčí ještě stojí. Stavebníci provádějí přípravné práce. Jenže ty ukázaly, že je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo.

Hrozilo, že by přes noc nevydržel a zřítil se samovolně do koryta a ohrozil tak kolemjdoucí - tak mu stavebnící pomohli. "Začal se bortit, ty nosné konstrukce se začaly rozpadat a bylo ho nutné shodit dolů do řeky," vysvětlil vedoucí zdejšího odboru dopravy Jiří Pospíchal.

V úterý už stroje na místě od rána pracovaly na odklízení. Trosky mostu by z koryta řeky měly zmizet ještě během středy.

Stavebníci musí spěchat - při větších bouřkách, které v těchto dnech řádí, hrozí, že by při rozvodnění mohly trosky mostu ucpat koryto Balinky a vytopit město.

Po odstranění zbytků mostu se na jeho místě hned začne stavět most nový. Hotovo by mělo být v listopadu. Celá akce bude stát 20 miliónů korun.

Názory na článek  Další most spadl ještě před plánovanou demolicí
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba