Hurikán Florence ovlivňuje lety do USA

Jana Brožková (Bydlet.cz), 13.09.2018
Hurikán zasáhne i všechny cestující, kteří mají koupené letenky do postižených oblastí

K východnímu pobřeží USA se blíží ničivý hurikán Florence. Stav pohotovosti byl vyhlášen ve státech Severní a Jižní Karolína, Georgie, Virginie, Maryland a Washington DC. Kromě 1,7 miliónu obyvatel, které americké úřady nařídily evakuovat, zasáhne hurikán i všechny cestující, kteří mají v tomto období koupené letenky do postižených oblastí. Jak v takovém případě postupovat radí Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Cestující, kteří mají zakoupenou letenku do zmíněných destinací, mohou bezplatně změnit termín svého letu, v některých případech dokonce bezplatně změnit cílovou destinaci. V případě, že bude jejich let do cílové oblasti zrušen, mohou vyžádat plnou refundaci. Změny letu lze provést na webu leteckých společností, kde se cestující dočtou i konkrétní podmínky stanovené dopravcem,“ říká Trejbal. 

Z České republiky létají do USA každý den stovky lidí. „Pokud se chystáte do zasažených oblastí, doporučuji pravidelně sledovat aktuální informace o letech na stránkách konkrétních leteckých společností. Cestujícím, kteří zakoupili letenku do USA u Letušky.cz, se o jejich náhradu letu se postaráme,“ uzavírá Trejbal.

Názory na článek  Hurikán Florence ovlivňuje lety do USA
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy