Akademie zateplování: vše o zateplení panelového domu

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 14.09.2018
Před definitivním rozhodnutím je dobré být v obraze K zateplení panelového domu se není snadné odhodlat. Rozhodování výrazně ulehčí dostatek informací. Prvním krokem může být právě webinář Akademie zateplování. Nikam nemusíte chodit. Postačí, když se online připojíte k našemu webináři a získáte přehled o všem, co se zateplováním souvisí. Kromě toho se také dozvíte, jak omezit hluk od sousedů.

Některé události se opakují jen jednou či dvakrát za život a chybovat se nevyplácí. Do této kategorie spadá i zateplení panelového domu, které nese svá specifika. Zhodnocení stavu domu, volba vhodného řešení, materiálu, stavební firmy, vše leží na bedrech obyvatel domu, kteří se rozhodli investovat do svého bydlení.

Před definitivním rozhodnutím je dobré být v obraze. Pokud patříte k těm, kteří nechtějí odevzdat osud svého domu do rukou projektanta, pak v úterý 18. září nezapomeňte sledovat online webinář: Vše o zateplení panelového domu. Bezplatná registrace a další informace jsou k dispozici na stránkách Akademie zateplování.

Ozývají se i hlasy proti zateplování, většina argumentů však souvisí s negativními zkušenostmi s řešeními, která nejsou pro panelové domy vhodná. Jejich hlavní nevýhodou bývá totální uzavření domu. Takové zateplení sice zabrání únikům tepla, ale zapomíná na to, že dům musí “dýchat”, aby se uvnitř nezačaly srážet vodní páry a držet nechtěná vlhkost.

Vhodné řešení pro panelový dům představuje například zateplení pomocí provětrané fasády. Ta nejenže sníží výdaje za vytápění, ale i omezí hluk přicházející z ulice, který trápí nejednoho obyvatele bytu. Co dále na bezplatném webináři zjistíte:

- jaké materiály se používají k zateplení panelového domu a jaké jsou jejich vlastnosti

- jak zateplit dům za adekvátní peníze

- jak zvýšit bezpečnost domu proti požáru

- jak zlepšit akustický komfort

- jaké jsou možnosti nového vzhledu fasády: barva, obklady

•••

Společnost Knauf Insulation je evropským nejrychleji rostoucím dodavatelem izolací, technologickým lídrem a předním zastáncem energetické efektivity a trvale udržitelného rozvoje ve stavebnictví. Široká škála výrobků poskytuje tepelnou, zvukovou i požární ochranu novým i rekonstruovaným domům.
Názory na článek  Akademie zateplování: vše o zateplení panelového domu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba