Zájem o cestování vyššími třídami mezi Čechy roste, co byznys třída nabízí za služby?

Jana Brožková (Bydlet.cz), 20.09.2018
Luxusní cestování si tak může dopřát čím dál více Čechů Klesající cena a příznivá ekonomická situace se projevuje již i na cenách letenek do byznys a vyšších cestovních tříd. Luxusní cestování si tak může dopřát čím dál více Čechů pracovně i soukromě. Cestující si tak užívají nejen většího pohodlí a soukromí, ale i dalších specifických služeb. Připravili jsme si pro vás výčet služeb vybraných leteckých společností.

„Češi jsou zkušenými cestovateli, kteří ze široké nabídky možností volí tu pro ně nejvhodnější a již nevyhrává pouze nejnižší cena, ale nabídka služeb či typ letadla. Podíl vyšších cestovních tříd stoupá především u dálkových letů, a sice meziročně o 23 % na podíl 5,2 % ze všech prodaných letenek,“ říká Trejbal.

Důvody volby pro cestování byznys třídou jsou různé, jejich podoba zrovna tak – letecké společnosti nenabízí stejné služby, naopak se předhánějí, kdo se o své zákazníky dokáže lépe postarat a zahrnout je luxusem. Zajímá vás, jaké pohodlí si mohou dopřát cestující z Prahy do celého světa?

Oblíbená letecká společnost Turkish Airlines létá z Prahy úzkotrupým letadlem, návazné mezikontinentální linky pak širokotrupými letadly. Samozřejmostí byznys třídy jsou velká sedadla, která poskytují soukromí i dostatek prostoru. Lety širokotrupými letadly jsou navíc jako dělané pro všechny gurmány, kteří si potrpí na čerstvě připravená jídla. Byznys třídě je totiž k dispozici tzv. létající kuchař. Ten vám rád připraví nejkrásnější pokrmy světové a turecké kuchyně.

Od 28. října nasadí společnost Qatar Airways na trase Praha – Dauhá nově Boeing 787-8 Dreamliner, nabízející 22 sedadel v byznys třídě. Pro cestující jsou připraveny kromě pohodlného lůžka i 100% bavlněné přikrývky a pantofle nebo luxusní italská kosmetika. Hlavní město Qatar je českými cestujícími často využívané jako přestupní bod do asijských destinací.

Pořídíte-li si letenku do první třídy od společnosti Emirates, čeká vás nezapomenutelný zážitek a pestrý společenský program v Boeingu 77. Během letu vám naservírují pětichodové menu na čínském porcelánu a dopřejí neomezenou konzumaci výběrového šampaňského. Dáváte přednost koktejlu před bublinkami? Pak zamiřte do palubního baru. Zde můžete degustovat alkoholické nápoje v nejvyšší kvalitě dle vlastního výběru.

•••

Společnost ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala prvním úspěšným start-up ve svém oboru v ČR, naučila Čechy nakupovat letenky přes internet.


Názory na článek  Zájem o cestování vyššími třídami mezi Čechy roste, co byznys třída nabízí za služby?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy