Zrekonstruovaná střecha zvýrazňuje kouzlo stoletého domu

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 16.11.2018
Spojení nové střechy se starým stavením Hospodářské stavení z roku 1909 ve Svojku u Staré Paky již řadu let slouží jako rodinný dům. Rodina, která v něm bydlí, oceňuje jeho historický ráz, který si v průběhu let přizpůsobila současným potřebám. Genia loci budovy si majitelé přáli ponechat i při rekonstrukci střechy. Jejich představám nejlépe vyhověla profilovaná cihlově červená střešní krytina Mega od Lindabu ze švédské oceli.

Montáž střechy provedla firma NOVESTA. S ohledem na přání majitelů zachovala původní krov, který se vyspravil tak, aby na něj mohla být položena střešní krytina. Práce na střeše o ploše cca 250 m2 postupovaly velmi rychle: celá rekonstrukce střešní krytiny trvala čtyři týdny. Montáž byla krátká i díky tomu, že střecha je kompaktní a má jen malý počet prostupů. 

Majitelé rodinného domu ve Svojku u Staré Paky se rozhodli pro povrchovou úpravu díky níž jim střecha vydrží mnoho let, aniž by vyžadovala větší údržbu. Střecha odolná vůči mechanickému poškození a výborně čelí vnějším vlivům, jako je UV záření, extrémní teploty či znečištění ovzduší. Další výhodou krytiny je možnost výběru z široké škály 16 barevných odstínů.

Tato realizace z podhůří Krkonoš ukazuje, že spojení nové střechy se starým stavením je harmonické.

Názory na článek  Zrekonstruovaná střecha zvýrazňuje kouzlo stoletého domu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba