Tisíce lidí musí vyměnit řidičáky, úřady to nestíhají

TNBiz (TNBiz), 19.11.2018

Pro spoustu lidí je teď nejvyšší čas na výměnu řidičského průkazu. Přitom ještě asi čtvrtinu z těch, kterým platnost oprávnění v tomto roce vyprší, čeká jednání na úřadech. Vyřízení nového řidičáku trvá až dvacet dnů, mnohým tak hrozí pokuta za porušení zákona.

V tomto roce končí platnost více než 620 tisíc řidičských průkazů. V letech 2007 a 2008 se totiž hromadně měnily průkazy s neomezenou platností za desetileté. K tomu se přidala řada řidičů z povolání, kterým končí průkazy vydávané na pouhých pět let.

Podle údajů ministerstva dopravy o nový řidičák zatím požádalo zhruba 520 tisíc lidí. Dalších asi sto tisíc řidičů to bude muset stihnout v posledních týdnech roku.

Výhodou je, že od letošního července se nemusí na městský nebo obecní úřad v místě bydliště, ale žádost přijme jakýkoliv úřad. Výměna je bezplatná, navíc není potřeba s sebou nosit fotografii.

Ovšem lidé, kteří věci nechávají na poslední chvíli, by měli počítat s tím, že nový doklad mohou dostat až dvacet dnů po přijetí jejich žádosti.

Přitom ten, kdo za volant usedne bez platného řidičského oprávnění, riskuje pokutu dva tisíce korun na místě nebo dva a půl tisíce ve správním řízení.

Názory na článek  Tisíce lidí musí vyměnit řidičáky, úřady to nestíhají
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy