Nejdražší letenka z Prahy v roce 2018? Cena vyráží dech

Jana Brožková (Bydlet.cz), 27.12.2018

Cestujících, kteří upřednostní leteckou dopravu před ostatními dopravními prostředky, každý rok přibývá. Zatímco většina Čechů stále hledá co možná nejvýhodnější letenku, našli se letos i tací, kteří neváhali zaplatit statisíce korun. Na své cestě si tak mohli dopřát soukromí a nevídaného luxusu.

„Za nejdražší letenku roku 2018 zaplatili cestující 265 tisíc korun. Jednalo se o zpáteční letenku do Singapuru v první třídě linkou Singapore Airlines. Cestující letěli z Prahy a ve Frankfurtu přestupovali na letadlo A380. Mohu prozradit, že se jednalo o objednávku na poslední chvíli pro dvě osoby,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Zmínění cestující měli v letadle A380 k dispozici soukromý luxusní apartmán s velkou manželskou postelí, o jehož design se postaral francouzský návrhář Jean-Jacques Coste. Mezi standardní vybavení apartmánů patří i 32palcový HD monitor se zábavním portálem, maska na spaní či pantofle. Cestující si navíc mohou vybrat jídlo od špičkových kuchařů z celého světa kdykoliv během letu.

Tyto letenky v řádech statisíců korun letos nepatřily v České republice mezi výjimky. Oblíbené jsou rovněž lety první třídou od společnosti Emirates. Cena letenky se pohybuje kolem 150 tisíc korun. Nejvíce takových letenek bylo z Prahy vystaveno na Maledivy, Seychelly a Mauritius. „V desítkách se letos prodávaly i letenky od Singapore Airlines z Prahy do New Yorku s přestupem na širokotrupé letadlo ve Frankfurtu. Cena jedné takové letenky se pohybuje okolo 160 tisíc korun,“ uzavírá Trejbal. 

Názory na článek  Nejdražší letenka z Prahy v roce 2018? Cena vyráží dech
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy