Žižkovské pavlače: nový rezidenční objekt v Koněvově ulici

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 13.08.2019
Žižkovské pavlače pojmou celkem 141 bytů V širším centru Prahy vyroste komplex několika budov s podlahovou plochou přesahující 10 tisíc m2, který nabídne k prodeji 141 bytových jednotek a komerční prostory. Rezidenční projekt realizuje developerská společnost Moravská stavební - INVEST společně s finančním partnerem investiční skupinou RSBC. Očekávána výše investičních nákladů je 830 milionů .

Žižkov je dnes atraktivní pražskou lokalitou spojující tradice i ruch velkoměsta. Koněvova ulice je jednou z jeho hlavních tepen. „Nově vznikající komplex nabídne bydlení v pulzující pražské čtvrti, výbornou dopravní dostupnost do centra a také přírodu na dosah ruky. Vzhledem k neutuchající poptávce po rezidenčním bydlení v Praze očekáváme velký zájem a prodej všech bytových jednotek ještě před dokončením výstavby plánovaným na podzim roku 2021,“ uvádí Jaroslav Smrčka, obchodní ředitel Moravská stavební - INVEST.

Žižkovské pavlače respektují tradiční charakter žižkovských ulic vzniklých na počátku 20. století, svým architektonickým pojetím však osloví vyznavače různých stylů. Dvě historické budovy stojící na pozemku budou citlivě zrekonstruovány za použití nejmodernějších stavebních postupů a technologií. Dojde tak k zachování jejich původního vzhledu doplněného o aktuální trendy vycházející vstříc požadavkům na ekologickou a energetickou šetrnost. „Jedná se výjimečný projekt kombinující původní historickou zástavbu s moderní architekturou v atraktivní lokalitě u parku Vítkov. Možnost podílet se jako finanční partner na takovémto projektu, navíc realizovaném zkušeným developerem, pro nás byla zajímavá,“ uvádí Jan Ditz, finanční ředitel RSBC.

Velkým lákadlem jsou na míru vytvořené interiéry, jejichž výslednou podobu mají budoucí uživatelé plně ve svých rukou. Vybírat lze totiž z mnoha designů, ať už jde o podlahy, sanitární techniku či další prvky a vytvořit si tak bydlení přesně podle svých představ.

Žižkovské pavlače pojmou celkem 141 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk, situovaných od 2. do 8. podlaží. Ke každé jednotce náleží sklep, některé nabídnou balkon, lodžii či terasu. Retailové prostory budou umístěny v přízemí domu. Podzemní část domu je vyhrazena pro parkování.

Názory na článek  Žižkovské pavlače: nový rezidenční objekt v Koněvově ulici
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba