Nové byty pro mladé i seniory: Brno se chystá k rekonstrukci vybydlených domů

brno.cz (Brno), 5.11.2019

(ral) – Bezmála čtyřicet nových startovacích nebo sociálních bytů budou podle plánů města lidé využívat už za pár let. Do rekonstrukce vybydlených domů investuje více než 80 milionů korun.

Devět startovacích a osm sociálních bytů, z nichž polovička bude přizpůsobena osobám se sníženou schopností pobytu, vznikne do dvou let na Vlhké. Radní minulý týden vybrali zhotovitele, který opravy včetně vybudování výtahu nebo vysázení zeleně provede za 32 milionů korun.

Podobné plány má vedení města také s momentálně neobydleným domem na Vranovské. Ze současné zdevastované budovy s propadlými stropy chce vytvořit nový domov pro mladé páry či rodiny a pro seniory. Mladým bude určeno osm garsonek, seniorům dvanáct bytů o dispozicích 1+kk až 2+kk. Na tento projekt se nyní zpracuje dokumentace, poté proběhne výběrové řízení na zhotovitele. Podle předběžného harmonogramu se počítá se zahájením stavby v roce 2021.

Rekonstrukce a nová funkce čeká i mateřskou školu Pod Nemocnicí, ve které by díky nástavbě mělo vzniknout místo i pro dům s pečovatelskou službou. V plánu je 16 bytů, z toho 4 bezbariérové. Rekonstrukce by podle předběžných odhadů měla vyjít na 77 milionů korun. V provozu by celý areál měl být nejpozději v září 2021.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Bydlení rubrika