Rostlinná štafeta: výměna i darování rostlin s příběhem

Jak taková rostlinná štafeta probíhá? České květinářství Zahrada na niti se kromě prodeje rostlin věnuje i jejich vyměňování a darování. Už čtvrtým rokem pořádá Rostlinnou štafetu, akci určená všem milovníkům rostlin, kde se můžete zbavit rostlinných přebytků a odnést si nové kousky. A to vše bez jakýchkoliv poplatků. První letošní štafeta proběhne v úterý 7. dubna, další jarní termíny už jsou také vypsány.

Jak taková rostlinná štafeta probíhá?

Štafeta se koná venku, před Zahradou na niti ve Školské 7 na Praze 1, kde je umístěn dlouhý stůl, na který se mohou po celý den od 10 do 18 hodiny odkládat rostliny, které by majitelé rádi poslali dál. A z něj si návštěvníci mohou také jakoukoliv rostlinu odnést. Květiny mohou být pokojové i venkovní, jen ty umělé se na akci nehodí. „Víc, než co jiného je štafeta rostlinný happening. Přiležitost rostliny darovat, vyměňovat i získávat a s nimi i cenné tipy a zkušenosti,” vysvětluje koncept Lenka Hrubá. Speciální trofejí je pilea peperomioides, rostlina, která se díky řízkování a darování rozšířila po celé severní polokouli, aniž by botanici vůbec tušili, co je zač. I její řízky budou na akci k dostání.

Na štafetě je sympatické to, že účast není nijak placená, všechny exempláře jsou zdarma a dokonce ani nemusíte sami nic přinést. Jedinou podmínkou je, že si každý účastník musí alespoň jednu rostlinku odnést. Lenka Hrubá navíc doporučuje připravit k rostlinkám i cedulky s příběhem, kde můžete uvést třeba od koho rostlina je, jak se k vám dostala, nebo proč ji posíláte dál. Příběhy mají své kouzlo a nový majitel má pak podle Lenčiných zkušeností k rostlině ryzejší vztah. A na další štafetu třeba přinese její další výhonky.

Komu je rostlinná štafeta určená

●        Rádi byste si pořídili nové květiny s příběhem?

●        Sháníte nějaký konkrétní druh rostliny?

●        Potřebovali byste se zbavit nadbytečných rostlin, řízků, semínek nebo klíčků?

●        Je vám líto rostliny vyhazovat?

●        Nelíbí se vám rostlina poděděná po babičce?

●        Květina se rozrostla a zabírá moc místa?

●        Přestěhovali jste se a v novém bytě je pro rostliny málo světla?

●        Přestal se vám nějaký druh pokojovky líbit?

●        Máte doma moc exemplářů od jednoho druhu?

 

Jarní termíny Rostlinné štafety v roce 2020

7. dubna//29. dubna//14. května//27. května//18. června

Čas: 10 - 18 hodin

Místo: chodník před Zahradou na niti, Školská 7, Praha 1

 

 


 
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Zahrada, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Zahrada