Proč foukat do fasád?

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 23.10.2020
Na co se při foukání do fasád zaměřit?

Je tu podzim a Češi se začínají zase zajímat o to, jak pořádně zateplit dům, aby z něj neunikalo teplo. Čím dál oblíbenější variantou je foukaná izolace jako efektivní a přesné řešení, při kterém nevzniká žádný odpad. Aplikaci lze navíc u většiny domů „zfouknout“ za jediný den a za plného chodu domácnosti.

Teplo domova nemusí být jen prázdnou frází. Do fasád je technologicky ideální foukat minerální vatu. Má jedinečné vlastnosti jako prodyšnost a odolnost proti plísním. Funguje účinně jako zvukový izolant. Na rozdíl třeba od polystyrenu, při jehož hoření může vznikat životu nebezpečný toxický kouř, je tato izolace nehořlavá. Slouží dokonce jako přirozená překážka pro šíření ohně. Foukaná izolace minerální vatou se dlouhodobě vyplatí a je vhodnou a bezpečnou investicí.

Na co se při foukání do fasád zaměřit? „Je potřeba umět izolaci nafoukat ve správné objemové hmotnosti udávané výrobcem materiálu. Pro větší projekty je proto vždy lepší obrátit se na profesionály a nepřijít zbytečně o vynaložené peníze a čas,“ říká Jiří Scheinkonig, šéf firmy Izolace Fuk, s.r.o. „Určitě preferuji izolaci minerální, vlivem času totiž nedegraduje. My máme nejlepší zkušenosti s materiálem Supafil od firmy Knauf Insulation,“ dodává Scheinkonig.

Výhodou foukání je dokonalá izolace bez tepelných mostů. Pokud je nafoukána technicky správně, tak je její životnost prakticky neomezená. Hodí se k zateplení těžko přístupných a členitých míst v konstrukci domu.

Oblíbený český herec a legendární vypravěč Miroslav Horníček jednou řekl, že „domov není prostor, ale proces.“ Schováváme se tam před deštěm a zimou, žijeme tam, trávíme svůj volný čas s rodinou… Domov je podle slov pana Horníčka bytost. Tomu by měla odpovídat i náležitá péče o něj. Je to místo, kde se chceme cítit dobře a foukaná izolace k tomu může hodně pomoci.


Názory na článek  Proč foukat do fasád?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba