Nízkoenergetické rodinné domy v pražských Košířích

Inzerce, 31.3.2021

Nízkoenergetické rodinné domy v pražských Košířích

V poklidné čtvrti Košíře, které dominuje rozlehlý přírodní park Košíře – Motol, pod stolovou horou Vidoulí je realizována výstavba projektu top´rezidence Pomezí. Byty z první etapy jsou aktuálně předávány rezidentům, jež si pro svůj život vybrali lokalitu nabízející blízkost přírody, občanskou vybavenost včetně sportovního zázemí, škol a školek a snadnou dostupnost do centra na Smíchov.

Stavebně odstartovaná druhá etapa projektu, nabízí k prodeji řadové rodinné domy, které vynikají environmentálním přístupem. A to jak vysokými nároky kladenými na samotnou stavbu, tak citlivým zasazením do okolní přírody.

Kvalitní architektura v prémiové lokalitě

Druhá etapa úspěšného projektu top‘ rezidence Pomezí vznikla na základě mezinárodního architektonického workshopu, kterého se zúčastnilo dvanáct soutěžících. Výsledné urbanistické řešení je syntézou těch nejzajímavějších myšlenek – celkový master plán a domy typu F navrhlo londýnské studio Bogle Architects, nemovitosti označené D a E projektoval vídeňský ateliér Baumschlager Eberle Architekten ve spolupráci s českými Pavel Hnilička Architekti.

Designově řešené rodinné domy, které realizuje zkušená společnost KKCG Real Estate Group, leží v přímém sousedství parku Košíře-Motol. Rezidenti top‘ rezidence Pomezí si budou moci každý den dopřát relaxační procházku v uklidňující zeleni nebo si kondičně vyběhnout k rozhledně Cibulka. V budoucnu si užijí také nový volnočasový areál, který na stolové hoře Vidoule připravuje městská část Praha 5. Řadové domy v Praze – Košířích jsou blízko nejen přírodě, ale nabízí rovněž snadnou dostupnost centra Prahy či na Smíchov.

Zelené bydlení jako úsporná alternativa

V rámci projektu top‘ rezidence Pomezí jsou k dispozici řadové domy v rozvržení 4+kk (typ F) nebo 5+kk (typy D a E). Všechny nemovitosti jsou nízkoenergetické, vyprojektované ve vysokém materiálovém a technologickém standardu. Jedna z mnoha výhod nízkoenergetických staveb tkví v minimalizaci nákladů na jejich provoz. Aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám, mají nové domy na Praze 5 prvotřídní izolaci, a to jak obvodových stěn, tak podlah i střech. Samozřejmostí jsou kvalitní dřevěná okna s izolačním trojsklem. Výraznou úsporu představuje také rekuperace vzduchu, tedy řízené větrání se zpětným získáváním tepla i vlhkosti.

Moderní rodinné domy jsou uzpůsobeny na využití obnovitelných zdrojů energie, mají přípravu na fotovoltaické panely. Ve standardu jsou zahrnuty také akumulační nádrže na dešťovou vodu, které umožňují šetrné hospodaření s vodou a její využití k zalévání prostorných zahrad. Jedinečné domy v top‘ rezidenci Pomezí osloví svým ekologickým konceptem všechny příznivce dlouhodobě udržitelného bydlení obklopeného zelení.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba