Futuristická stavba uprostřed borového háje slouží jako centrum kreativní tvorby - podívejte se co je možné

Redakce, 22.6.2022

Futuristická stavba uprostřed borového háje slouží jako centrum kreativní tvorby

Francouzské Město Aix-en-Provence na Azurovém pobřeží přiláká ročně tisíce turistů. Město nenavštěvují ale jen kvůli luxusním butikům a stylovým kavárnám typickými pro francouzskou riviéru, jedná se i o středisko umění. Čtvrtinu populace navíc tvoří studenti. Vzniká zde tak mnoho zajímavých technologických projektů a inovací. Před několika lety na jeho okraji vyrostl thecamp, evropský kampus vytvářející ekosystém kreativních tvůrců od designerů, digitálních a multimediálních umělců, programátorů, po podnikatele a ředitele společností. Skla do projektu dodala společnost Guardian Glass.

The camp se rozkládá na ploše 33 500 metrů čtverečních, a kromě výzkumných prostor, kanceláří a experimentálních laboratoří ho tvoří také 150 ubytovacích jednotek, restaurace, bar a amfiteátr. Celý komplex stojí na okraji města Aix-en-Provence v malebné krajině plné borovicových lesů. Umístění „thecampu" i architektonické řešení jeho rozlehlé plochy vychází z pomyslného trojúhelníku tvořeného třemi hlavními identifikačními znaky lokality: lesem na severu, horou Sainte Victoire na východě a skalnatým vrcholem na západě.


Kampus je složený z oddělených skleněných inkubátorů, které zakrývá velká střešní konstrukce. Na inkubátory bylo použito pokovené sklo s třemi vrstvami povlaku Guardian SunGuard® eXtra Selective , které nabízí ideální poměr mezi světelnou propustností světla a solárním faktorem a vynikající tepelné vlastnosti. Přirozené denní světlo je využito na maximum a odráží optimální množství slunečního tepla od skla, což přispívá k udržení příjemného pocitu uvnitř.

Pro salónek a amfiteátr bylo použito sklo Guardian SunGuard SuperNeutral™ , neutrální, průhledné sklo s nízkou odrazivostí, jednotnou barvou, vysokou solární ochranou i propustností světla.

 


Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/

Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, v americkém státě Michigan. Se závody v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii společnost zaměstnává přes 15 000 lidí. Vyrábí vysoce funkční plavená, povlakovaná a zpracovaná skla pro použití v oblasti architektury, rezidenčního bydlení, interiérů, přepravy a technického využití. Rovněž dodávají vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové díly pro automobilový průmysl. Vize společnosti Guardian je být preferovaným partnerem našich zákazníků, dodavatelů, zaměstnanců a komunit na základě vzájemného prospěchu. To vede k soustavné snaze zlepšovat životy lidí prostřednictvím produktů a služeb s šetrným využitím zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba